Derbowy pogrom przy Szafrana! Drzonkowianka bez szans z Akademikami

[FUTSAL]
2019-12-19 23:07

Aż 16 bramek obejrzeliśmy w dzisiejszych futsalowych derbach Zielonej Góry! Pojedynek AZS-u UZ z Drzonkowianką Racula był mocno jednostronny i zakończył się okazałym zwycięstwem Akademików.

Niemalże od samego początku spotkania sprawdziły się przedmeczowe przewidywania – AZS dominował na parkiecie i raczej nie pozwalał sobie na popełnianie błędów. Widać było ogromną różnicę w halowym doświadczeniu obu ekip, co szybko przerodziło się w zdecydowane prowadzenie Akademików. Już w 4. minucie wynik otworzył Rafał Gronostaj, który płaskim strzałem z dystansu pokonał zasłoniętego Grzegorza Dacewicza. Niedługo później wtórował mu Jakub Turowski, który strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Końcówka pierwszej połowy to z kolei show w wykonaniu Mateusza Biereśniewicza, który w zaledwie sześć minut zapisał na swoim koncie hattricka! Jedyne w przed przerwą trafienie dla Drzonkowianki zdobył natomiast Jakub Księżniak, który strzałem od słupka pokonał Jakuba Witczaka.

Po przerwie nastąpiła zmiana w bramce Drzonkowianki, lecz wejście Michała Grzegorczyka nie uchroniło gości od błyskawicznej straty kolejnego gola. Akademicy niemal z każdą minutą bezlitośnie powiększali przepaść dzielącą ich od przeciwników, a ekipa z zielonogórskiego Kisielina jeszcze im w tym pomogła, notując trafienie samobójcze.

W końcówce pojedynku trener AZS-u zdecydował się na przećwiczenie gry w przewadze. Poskutkowało to kolejnymi bramkami dla jego zespołu, ale też dwoma trafieniami Jakuba Księżniaka na pustą bramkę Akademików. Ostatecznie nominalni gospodarze tego meczu zwyciężyli aż 12:4.

II liga futsalu, 1. kolejka: KU AZS UZ Zielona Góra – Drzonkowianka Racula 12:4 (5:1)
1:0 Rafał Gronostaj 4’
2:0 Jakub Turowski 6’
3:0 Mateusz Biereśniewicz 13’
3:1 Jakub Księżniak 16’
4:1 Mateusz Biereśniewicz 17’
5:1 Mateusz Biereśniewicz 19’
6:1 Kornel Mużyłowski 21’
7:1 Rafał Gronostaj 24’