Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘDerbowy pogrom przy Szafrana! Drzonkowianka bez szans z Akademikami

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2019-12-19 23:07

Aż 16 bramek obejrzeliśmy w dzisiejszych futsalowych derbach Zielonej Góry! Pojedynek AZS-u UZ z Drzonkowianką Racula był mocno jednostronny i zakończył się okazałym zwycięstwem Akademików.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Niemalże od samego początku spotkania sprawdziły się przedmeczowe przewidywania – AZS dominował na parkiecie i raczej nie pozwalał sobie na popełnianie błędów. Widać było ogromną różnicę w halowym doświadczeniu obu ekip, co szybko przerodziło się w zdecydowane prowadzenie Akademików. Już w 4. minucie wynik otworzył Rafał Gronostaj, który płaskim strzałem z dystansu pokonał zasłoniętego Grzegorza Dacewicza. Niedługo później wtórował mu Jakub Turowski, który strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Końcówka pierwszej połowy to z kolei show w wykonaniu Mateusza Biereśniewicza, który w zaledwie sześć minut zapisał na swoim koncie hattricka! Jedyne w przed przerwą trafienie dla Drzonkowianki zdobył natomiast Jakub Księżniak, który strzałem od słupka pokonał Jakuba Witczaka.

Po przerwie nastąpiła zmiana w bramce Drzonkowianki, lecz wejście Michała Grzegorczyka nie uchroniło gości od błyskawicznej straty kolejnego gola. Akademicy niemal z każdą minutą bezlitośnie powiększali przepaść dzielącą ich od przeciwników, a ekipa z zielonogórskiego Kisielina jeszcze im w tym pomogła, notując trafienie samobójcze.

W końcówce pojedynku trener AZS-u zdecydował się na przećwiczenie gry w przewadze. Poskutkowało to kolejnymi bramkami dla jego zespołu, ale też dwoma trafieniami Jakuba Księżniaka na pustą bramkę Akademików. Ostatecznie nominalni gospodarze tego meczu zwyciężyli aż 12:4.

II liga futsalu, 1. kolejka: KU AZS UZ Zielona Góra – Drzonkowianka Racula 12:4 (5:1)
1:0 Rafał Gronostaj 4’
2:0 Jakub Turowski 6’
3:0 Mateusz Biereśniewicz 13’
3:1 Jakub Księżniak 16’
4:1 Mateusz Biereśniewicz 17’
5:1 Mateusz Biereśniewicz 19’
6:1 Kornel Mużyłowski 21’
7:1 Rafał Gronostaj 24’
8:1 Piotr Lubin (sam.) 26’
8:2 Jacek Hajdasz 29’
9:2 Kacper Ryś 30’
9:3 Jakub Księżniak 35’
10:3 Jacek Jurkowski 36’
11:3 Krystian Seredyński 36’
12:3 Mateusz Biereśniewicz 40’
12:4 Jakub Księżniak 40’


4

1

1

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus dwa?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności