Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘEkstraklasowiec rywalem Akademików w Halowym Pucharze Polski!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2019-12-23 11:41

W ubiegłą niedzielę przeprowadzone zostało losowanie 1/32 finału Halowego Pucharu Polski. Reprezentant województwa lubuskiego, czyli AZS UZ trafił na rywala z Futsal Ekstraklasy – GSF Gliwice.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

GSF Gliwice to aktualny beniaminek Futsal Ekstraklasy, który na półmetku sezonu plasuje się na 10. miejscu w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej. Zespół ten uzbierał dotąd łącznie 14 „oczek”, co daje mu 6-punktową przewagę nad strefą spadkową.

AZS z kolei awansował na szczebel centralny Pucharu Polski po zwycięstwie w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się pod koniec listopada w Krośnie Odrzańskim. Akademicy w cuglach wyeliminowali miejscową drużynę OSiR-u oraz Iskrę Małomice. Teraz przyjdzie im rywalizować z wyżej notowanym rywalem.

Przypomnijmy, że AZS UZ po raz ostatni brał udział w Pucharze Polski przed dwoma laty. Wówczas zielonogórzanie dotarli aż do półfinału, w którym lepszy okazał się ówczesny Mistrz Polski, Rekord Bielsko-Biała. Wcześniej jednak potrafili oni wyeliminować takie doświadczone zespoły jak Clearex Chorzów czy Piast Gliwice.

Wszystkie mecze 1/32 finału Halowego Pucharu Polski odbędą się 6 stycznia 2020. O konkretnej godzinie pojedynku zielonogórzan będziemy informowali na bieżąco. Wiemy już natomiast, że spotkanie to odbędzie się w hali przy ul. Szafrana.

Pełna rozpiska 1/32 finału Halowego Pucharu Polski dostępna jest tutaj.


2

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus cztery?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności