Nieidealne zwycięstwo Stelmetu Enea

2020-01-02 19:48

Dzisiejsza potyczka Stelmetu Enea BC Zielona Góra ze Śląskiem Wrocław nie stała na najwyższym poziomie. W tej „grze błędów” lepszy okazał się zespół z Grodu Bachusa, który zwyciężył 83:78.

Pierwsze chwile spotkania należały do wrocławian, którzy już po 4 minutach prowadzili 10:4. Wtedy jednak błyskawiczną serią 11:0 popisali się faworyzowani koszykarze z Winnego Grodu. Dzięki niej objęli oni pierwszą tego dnia przewagę, lecz jeszcze przez całą drugą kwartę wynik uparcie trzymał się w okolicach remisu. Było to głównie winą zielonogórzan, którzy łatwo tracili punkty oraz marnowali dość sporo sytuacji rzutowych. Sprawiło to, że na chwilę przed przerwą Śląsk wyszedł na minimalne prowadzenie za sprawą trafienia Devoe Josepha. Warto przy okazji nadmienić, że w pierwszej połowie zawodnik ten zdobył ponad połowę z punktów swojego zespołu (aż 22 z 41).

Po zmianie stron Stelmet Enea nareszcie zaczął wykorzystywać mocno nieidealną grę rywala, który na długo zatrzymał się na poziomie 41 punktów. Druga tego dnia seria 11:0 na niewiele się jednak zdała, bowiem ekipa z Grodu Bachusa również nie wystrzegała się prostych, lecz istotnych błędów. Chwila nieuwagi i po 10-punktowym prowadzeniu zielonogórzan nie było już śladu.

Na początku ostatniej kwarty byliśmy świadkami niemalże powtórki z poprzedniej odsłony, bowiem zespół z Zielonej Góry znów jakby zyskał nowe siły i zaczął odjeżdżać. Tym razem gospodarzom spotkania udało się utrzymać przewagę aż do końcowej syreny, choć Śląsk nie poddał się i do ostatnich sekund czaił się gdzieś tam za plecami zielonogórskiego lidera tabeli. Ostatecznie premierowy mecz Stelmetu Enea w 2020 roku zakończył się zwycięstwem 83:78.

Energa Basket Liga, 15. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – WKS Śląsk Wrocław 83:78 (19:18, 21:23, 17:14, 26:23)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gordon 13, Zyskowski 20, Hakanson 4, Meier 3, Thomasson 8 – Traczyk, Witliński 0, Ponitka 4, Mąkowski, Zamojski 14, Radić 17, Koszarek 0.
WKS Śląsk Wrocław: Dorn7, Joseph 31, Humphrey 6, Gabiński 3, Łączyński 9 – Gibson 9, Musiał 0, Jodłowski, Dziewa 6, Kulon, Chrabascz 7, Leńczuk.