Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘHalowy Puchar Polski ponownie w Zielonej Górze!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2020-01-05 13:56

Poniedziałkowe popołudnie będzie prawdziwym sprawdzianem dla futsalistów AZS-u UZ. Drużyna ta całkowicie zdominowała lubuską II ligę, ale teraz w ramach Pucharu Polski przyjdzie jej się zmierzyć z ekstraklasowym GSF Gliwice.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Zielonogórzanie bezsprzecznie deklasują wszystkich rywali w II lidze futsalu, będąc niepokonanym liderem tabeli. Co więcej, niemal każde spotkanie kończy się pogromem w wykonaniu Akademików. Nadszedł jednak czas na starcie z rywalem z wyższej półki, bowiem w poniedziałek w hali przy ul. Szafrana odbędzie się pojedynek I rundy Halowego Pucharu Polski. W Grodzie Bachusa stawi się aktualny beniaminek Futsal Ekstraklasy – GSF Gliwice.

Poniedziałkowy przeciwnik Akademików w swoim debiutanckim sezonie na najwyższym szczeblu ligowym radzi sobie nie najgorzej, zajmując obecnie 10. lokatę w tabeli. Dorobek 14 punktów daje GSF-owi w miarę bezpieczne miejsce nad strefą spadkową.

Warto wspomnieć, że dla AZS-u jutrzejszy mecz będzie powrotem do Halowego Pucharu Polski po rocznej przerwie, bowiem w ubiegłym sezonie klub nie zgłosił się do tych rozgrywek. Dwa lata temu natomiast miała miejsce fantastyczna przygoda zielonogórzan w PP, gdyż wówczas zaszli oni aż do półfinału, gdzie zostali zatrzymani przez samego Mistrza Polski – Rekord Bielsko-Biała. Po drodze jednak zespół z Winnego Grodu wyeliminował takie futsalowe marki jak Clearex Chorzów czy Piast Gliwice. Niemal każdemu pojedynkowi Akademików towarzyszyły wtedy ogromne emocje (często oglądaliśmy dogrywki, a nawet konkursy rzutów karnych!), a zatem liczymy, że również i tym razem futsaliści AZS-u dostarczą kibicom niemałej dawki sportowych wrażeń!

Halowy Puchar Polski, 1/32 finału: KU AZS UZ Zielona Góra – GSF Gliwice
Data: 06.01.2019, godzina 15:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziesięć plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności