Zwycięstwo Drzonkowianki w Gorzowie

[FUTSAL]
2020-01-07 09:31

Nieco w cieniu Halowego Pucharu Polski Drzonkowianka Racula udała się w poniedziałek do Gorzowa na pojedynek 6. kolejki II ligi. Zielonogórzanie zaprezentowali się jeszcze lepiej niż poprzednim razem i odnotowali swoje pierwsze zwycięstwo na futsalowych parkietach.

Drzonkowianka już w 2. minucie meczu otworzyła wynik, pokazując tym samym swój apetyt na zwycięstwo. Gospodarze nie pozostawali jednak dłużni i na trafienie Jakuba Księżniaka odpowiedzieli aż dwoma ciosami. Nieco przed przerwą ekipa z Winnego Grodu doprowadziła do remisu za sprawą gola Maksymiliana Chmielaka.

W drugiej połowie zielonogórzanie nie pozostawili już złudzeń i czterema kolejnymi trafieniami rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Gorzowianie zdołali zareagować na to tylko jedną bramką w 30. minucie, która jednak nie zagroziła specjalnie futsalistom z Zielonej Góry. Wynik 3:6 sprawił, że Drzonkowianka dopisała na swoje konto pierwszy triumf na ligowych parkietach i wskoczyła na 2. miejsce w tabeli II ligi.

II liga futsalu, 6. kolejka: SPN Paolo Gorzów – Drzonkowianka Racula 3:6 (2:2)
0:1 Jakub Księżniak 2’
1:1 Łukasz Pińczyński 4’
2:1 Karol Sus 12’
2:2 Maksymilian Chmielak 18’
2:3 Piotr Lubin 25’
3:3 Łukasz Pińczyński 30’
3:4 Jakub Księżniak 30’