Fenomenalny rewanż na Starcie!

2020-01-09 19:31

W meczu otwierającym 16. kolejkę Energa Basket Ligi Stelmet Enea BC Zielona Góra przekonująco pokonał Start Lublin 100:93. Choć wynik końcowy tego nie oddaje, przez trzy kwarty zielonogórzanie mieli wręcz przytłaczającą przewagę nad przeciwnikiem.

Przez pierwszych kilka minut rezultat utrzymywał się na styku, ale w pewnym momencie premierowej odsłony Stelmet Enea odpalił i zaczął wyraźnie odjeżdżać dobrze spisującym się w tym sezonie lublinianom. Ci nie mieli wiele do gadania przy grających jak z nut zielonogórzanach. Świetna postawa koszykarzy z Winnego Grodu sprawiła, że ich dorobek do przerwy wynosił aż 63 „oczka”, a skuteczność rzutów trzypunktowych była wtedy na poziomie 73% (11/15).

Tuż po zmianie stron ekipa z Grodu Bachusa wyglądała jakby została jeszcze w szatni, gdyż straciła ten polot, jakim popisywała się w pierwszej połowie. Po chwili jednak zielonogórzanie przebudzili się i powrócili do powiększania przepaści nad Startem. Ukoronowaniem tej części gry było trafienie Joe Thomassona z połowy boiska równo z syreną kończącą trzecią kwartę!

W ostatniej odsłonie nastąpił jeszcze większy moment słabości Stelmetu, ale również i tym razem koszykarze z województwa lubuskiego opanowali sytuację. Niemniej Start zdołał w pewnym momencie zniwelować straty nawet do 6 „oczek”. Ostatecznie jednak gospodarze zwyciężyli 100:93.

Energa Basket Liga, 16. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Start Lublin 100:93 (31:23, 32:25, 26:20, 11:25)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gordon 8, Zyskowski 9, Hakanson 9, Meier 12, Thomasson 20 – Traczyk, Witliński 2, Ponitka 10, Mąkowski, Zamojski 15, Radić 12, Koszarek 3.
Start Lublin: Lemar 7, Taylor 11, Borowski 15, Laksa 21, Carter 17 – Jeszke 5, Dziemba 9, Jarecki 0, Pelczar 0, Grochowski 0, Szymański 8.