Akademicy znów zwycięscy w derbach miasta

[FUTSAL]
2020-01-12 18:42

AZS Uniwersytet Zielonogórski po raz drugi zwyciężył derby Zielonej Góry! Ekipa Macieja Dudka pokonała Drzonkowiankę Racula aż 10:4, choć do przerwy spotkanie miało wyrównany przebieg.

Zawodnicy Drzonkowianki zaczęli ten mecz znacznie odważniej niż pierwsze spotkanie z AZS-em, w którym polegli 4:12. Mimo to, pierwsze słowo należało do Akademików, którzy już po pięciu minutach gry wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Ireneusza Butowicza. Zespół z zielonogórskiego Kisielina błyskawicznie jednak się zrewanżował, bowiem kilkadziesiąt sekund później Paweł Dzikowicz przechwycił futsalówkę na prawej flance i pognał w kierunku osamotnionego Jakuba Witczaka. Golkiper AZS-u nie miał szans zaradzić tej indywidualnej kontrze, przez co rezultat szybko powrócił do stanu remisowego.

Na tym skazywana na pożarcie Drzonkowianka nie poprzestała. W 9. minucie podobny atak przeprowadził Jakub Księżniak, który jednak w przeciwieństwie do Dzikowicza, musiał po drodze minąć kilku rywali. Wykonał to wręcz w koncertowym stylu, po czym Jakub Witczak po raz drugi był zmuszony wyciągać piłkę z siatki.

Szybka – i jednocześnie bardzo mocna – odpowiedź nastąpiła również ze strony Akademików. W minutę zdobyli oni aż trzy trafienia, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw po krótkim odegraniu z rzutu wolnego trafił Dawid Kaczor, a tuż po nim swoje akcje celnie wykończyli Łukasz Hanc i Rafał Gronostaj. Nie był to koniec festiwalu strzeleckiego w pierwszej połowie, gdyż w 14. minucie Roman Rechun strzelił dla Drzonkowianki gola kontaktowego.

Co ciekawe, Akademicy szybko przekroczyli limit fauli akumulowanych i już po kwadransie gry nominalni gospodarze spotkania stanęli przed szansą wyrównania z przedłużonego rzutu karnego. Wówczas lepszy okazał się Jakub Witczak, który popisał się czujną interwencją. Z kolei jego vis-a-vis, Michał Grzegorczyk, jeszcze przed przerwą ponownie skapitulował przy strzale Rafała Gronostaja. To trafienie dało podopiecznym Macieja Dudka dwie bramki przewagi na półmetku derbowego pojedynku.

Po zmianie stron Drzonkowianka jakby straciła zapał z pierwszej odsłony, a AZS wyraźnie zaczął przeważać na parkiecie. Dorobek bramkowy Akademików urósł w błyskawicznym tempie, podczas gdy zespół prowadzony przez Zygmunta Petejko nie był w stanie pokonać Remigiusza Chyły. Sprawiło to, że w drugiej połowie mecz z dość wyrównanego pojedynku zmienił się w kolejny pogrom w wykonaniu lidera lubuskiej II ligi. AZS zwyciężył dziś aż 10:4 i ma już na koncie 15 punktów w tabeli.

Warto jeszcze odnotować, że w ostatnich czterech minutach trener Maciej Dudek zdecydował się na grę piątką w polu, gdyż ubiegłotygodniowa porażka w Pucharze Polski pokazała, że AZS musi nieco przećwiczyć taki wariant ataku. Również i tym razem Akademikom nie udało się wykorzystać gry w przewadze – wręcz przeciwnie – Tomasz Sroczyński w przedostatniej minucie przechwycił piłkę na swojej połowie i celnie strzelił na pustą bramkę.

II liga futsalu, 4. kolejka: Drzonkowianka Racula – KU AZS UZ Zielona Góra 4:10 (3:5)
0:1 Ireneusz Butowicz 6’
1:1 Paweł Dzikowicz 7’
2:1 Jakub Księżniak 9’
2:2 Dawid Kaczor 10’
2:3 Łukasz Hanc 11’
2:4 Rafał Gronostaj 11’
3:4 Roman Rechun 14’
3:5 Rafał Gronostaj 19’