Triumf na dalekiej Syberii

2020-01-13 16:02

W swoim najdalszym wyjeździe w ramach Zjednoczonej Ligi VTB Stelmet Enea BC Zielona Góra zainkasował cenną wygraną. Niemalże 6000 km od Winnego Grodu koszykarze Žana Tabaka pokonali Jenisej Krasnojarsk 91:84.

Na początku spotkania sytuacja była bardzo dynamiczna, bowiem obie ekipy szły cios za cios i często wymieniały się prowadzeniem. Przełomem okazała się jednak druga kwarta, w której Stelmet dobił do 10-punktowej przewagi. Choć gospodarze wykazali się walecznością i nie raz niwelowali straty, to zielonogórzanie potrafili utrzymać kontrolę nad przebiegiem meczu. Dość powiedzieć, że wszystkie kwarty z wyjątkiem drugiej kończyły się wynikami bardzo zbliżonymi do remisu.

Wygrana w Kraju Krasnojarskim pozwoliła Stelmetowi na osiągnięcie 7. lokaty w tabeli Ligi VTB. Teraz koszykarzy ze stolicy województwa lubuskiego czeka długi powrót do Zielonej Góry, gdzie już w piątek podejmą UNICS Kazań.

VTB United League: Jenisej Krasnojarsk – Stelmet Enea BC Zielona Góra 84:91 (14:13, 19:28, 21:20, 30:30)
Jenisej Krasnojarsk: Berry 19, Komissarow 0, Zubcić 21, Popow 2, Rebić 10 – Gudumak 0, Wiktorow 2, Zacharow 10, Hogue 14, Kanygin, Lewis 6, Mitusow.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gordon 24, Zyskowski 4, Witliński 2, Hakanson 12, Thomasson 12 – Ponitka 5, Mąkowski, Meier 19, Zamojski 5, Radić 4, Koszarek 4.