Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘAmerykański skrzydłowy dołącza do Stelmetu Enea!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2020-01-17 15:32

Formację Stelmetu Enea BC Zielona Góra wzmocnił dziś George King. Klub z Winnego Grodu podpisał z Amerykaninem kontrakt obowiązujący do końca bieżącego sezonu.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

26-latek przychodzi do Grodu Bachusa niejako na zastępstwo, bowiem w marcu Przemysław Zamojski uda się na eliminacje do Igrzysk Olimpijskich wraz z reprezentacją Polski 3x3. Zielonogórski klub szukał zatem uzupełnienia składu. King ostatnio występował we Włoszech, gdzie wraz z zespołem Aquila Basket Trento uczestniczył również w rozgrywkach Eurocupu. Na krajowych parkietach notował średnio 5,4 pkt./mecz i 2,4 zbiórki. Z kolei w Pucharze Europy legitymował się średnimi 6,3 pkt. i 3,0 zbiórki. Zanim trafił na Półwysep Apeniński, grał w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 2018 roku został wybrany w Drafcie przez Phoenix Suns. W NBA zagrał jednak tylko 1 spotkanie, a głównie występował w G League.

Konieczność uczestnictwa Przemka Zamojskiego w eliminacjach do Olimpiady wymusiła na klubie ruchy, które miały na celu uzupełnienie składu. Analizowaliśmy sytuację na rynku, szukaliśmy człowieka pasującego do koncepcji trenera Tabaka i jego sztabu. Wyselekcjonowaliśmy zawodnika z olbrzymim potencjałem, wybranego w drafcie ligi NBA. Do końca sezonu pozostało wiele spotkań i nie wyobrażaliśmy sobie zmniejszenia rotacji – wytłumaczył powód transferu Janusz Jasiński, cytowany przez basketzg.pl.

Jak sam zainteresowany ocenił swoją przeprowadzkę do Zielonej Góry? – Chciałbym być przydatny drużynie zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Chciałbym cieszyć się grą. Jestem wdzięczny drużynie z Zielonej Góry, że daje mi szansę na zaprezentowanie się w lidze VTB, jest to dla mnie świetna okazja do gry przeciwko znakomitym zawodnikom – powiedział King klubowemu portalowi.

Kontrakt George’a Kinga będzie obowiązywał do końca tego sezonu. Amerykanin w nowych barwach ma zadebiutować we wtorkowym spotkaniu z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp.


0

0

2

0

0

0

Komentarze

Majki dnia 2020-01-20 09:48 napisał(a):
Jak na skrzydłowego stosunkowo mało zbiórek zważając na jego jakże "długi" staż w NBA + 6'6 wzrostu. Mimo to wzmocnie w jego postaci na pewno się przyda mając na uwadze, że ze składu wypada Przemek Zamojski.

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności