UNICS nie do zatrzymania. Porażka osłabionego Stelmetu w hali CRS

2020-01-17 20:36

Stelmet Enea BC Zielona Góra nie zdołał powstrzymać UNICS-u Kazań w rewanżowym spotkaniu Zjednoczonej Ligi VTB. Zielonogórzanie z początku dzielnie walczyli z wyżej sklasyfikowanym przeciwnikiem, lecz ten z czasem przejął kontrolę nad spotkaniem.

Stelmet zaczął spotkanie bardzo odważnie i jego gra mogła się podobać już od samego początku, ale UNICS był wtedy skuteczniejszy w ofensywie. Zielonogórzanie jednak nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i umiejętnie dotrzymywali mu kroku. Na nieco większą przewagę koszykarze z Tatarstanu uciekli dopiero pod koniec drugiej kwarty i choć ekipa Žana Tabaka zaciekle próbowała zniwelować straty, to skończyła połowę z wynikiem 45:53.

Po przerwie zielonogórzanie jakby stracili werwę i pozwolili przyjezdnym na zadanie kilku mocnych ciosów. Nim się obejrzeliśmy, zespół z Kazania mógł się już pochwalić nawet 15-punktową przewagą. Na domiar złego w jednym z pierwszych ataków trzeciej kwarty Stelmet stracił Drew Gordona, który wyraźnie źle wylądował przy próbie zbiórki. Amerykanin musiał wówczas zmagać się z ogromnym bólem, bowiem bez słowa zbiegł z parkietu i kuśtykając, udał się w stronę szatni.

Bez jednego z głównych filarów drużyny zielonogórscy koszykarze nie byli w stanie zatrzymać UNICS-u, który bez większych problemów utrzymywał kilkunastopunktowe prowadzenie. Im bliżej końca, tym rozbity Stelmet Enea miał coraz mniej atutów i coraz wyraźniej tracił dystans do gości. Wynik został nieco poprawiony w ostatnich sekundach, ale na zryw było już wówczas za późno. Drużyna z Winnego Grodu przegrała ostatecznie 89:100.

VTB United League: Stelmet Enea BC Zielona Góra – UNICS Kazań 89:100 (23:24, 22:29, 22:27, 22:20)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gordon 8, Zyskowski 9, Hakanson 11, Meier 12, Thomasson 14 – Traczyk, Witliński 2, Ponitka 4, Mąkowski, Zamojski 3, Radić 20, Koszarek 6.
UNICS Kazań: McCollum 19, Tyus 20, Lichodiej 14, Palsson 13, Theodore 11 – Siergiejew 9, Uzinski 2, Koszczejew 4, Anoszin 0, Kolesnikow 5, Kaimakoglu 3, Wilson 0.