Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘKolejna fuzja stała się faktem! Lechia łączy się z Przylepem

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2020-01-22 16:44

Zielonogórscy fani piłki nożnej doskonale znają to słowo – „fuzja”. W ostatnich latach często przewija się ono w kontekście klubów z Winnego Grodu. Rok 2020 przyniósł nam kolejny mariaż – tym razem Lechia Gran-Bud Zielona Góra łączy się z TS-em Masterchem Przylep.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

O tym połączeniu mówiło się w środowisku już od dłuższego czasu. Lechia i Przylep to dwa najmocniejsze zespoły w Zielonej Górze i może się wydawać, że na obecnym etapie ich połączenie jest naturalnym krokiem. Dziś na konferencji prasowej zwołanej przez klub z Sulechowskiej oficjalnie potwierdzono fuzję.

Połączenie sprawi, że z zielonogórskiej mapy seniorskiej piłki zniknie TS Przylep, a w jego miejsce pojawi się Lechia II Zielona Góra, która pod wodzą Macieja Góreckiego będzie występować w rozgrywkach lubuskiej IV ligi. Swoje domowe mecze będzie ona nadal rozgrywała na boisku przy ul. Przylep-Turystycznej.

Cel był sportowy: żeby nasi zawodnicy mogli ogrywać się w drugiej drużynie. W poprzedniej rundzie gro naszych młodych zawodników, nie łapiąc się do kadry pierwszego zespołu, nie miało gdzie grać. Teraz będą schodzić do drugiego zespołu – powiedział na konferencji prasowej prezes Lechii, Karol Krępa.

A jak ta fuzja wygląda ze perspektywy Przylepu? – Jako Towarzystwo Sportowe Przylep, przy swoich możliwościach, warunkach boiskowych, osiągnęliśmy apogeum możliwości. Teraz można było się bawić, a nie uprawiać piłkę, czyli wydawać pieniądze dla zabawy. Chcemy, żeby w Zielonej Górze coś zaczęło się lepiej, więc dajemy sobie szansę współpracy z Lechią – skomentował prezes TS-u Przylep, Witold Wiśniewski.

Jeszcze dziś opublikujemy pełen zapis wspomnianej konferencji prasowej.


4

0

1

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus cztery?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności