Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPorażka Lechii w drugim zimowym sparingu

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2020-01-25 15:44

Równo w południe piłkarze Lechii Gran-Bud Zielona Góra wyszli na drugi test-mecz w trwającej obecnie przerwie zimowej. Podopieczni Andrzeja Sawickiego zmierzyli się z innym III-ligowcem, lecz występującym na co dzień w grupie drugiej, Chemikiem Police.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Spotkanie można podzielić na dwa niemal całkowicie różniące się od siebie fragmenty. W pierwszej połowie przy piłce głównie utrzymywał się Chemik, który wyraźnie zepchnął zielonogórzan do defensywy. Zaowocowało to trafieniem Krystiana Kąkola w 25. minucie, choć ekipa z Pomorza miała w premierowej odsłonie więcej niż jedna stuprocentowych okazji.

Po przerwie, kiedy trener Sawicki zmienił całą jedenastkę, obraz gry odwrócił się właściwie o 180 stopni. Mimo że teraz to Lechia częściej napierała, w 65. minucie przyjezdnym udało się podwyższyć na 0:2. Piłkarze z Winnego Grodu już po trzech minutach odpowiedzieli kontaktowym trafieniem Artura Małeckiego. Więcej goli w tym spotkaniu nie obejrzeliśmy, choć drugą połowę w wykonaniu Lechii trzeba zaliczyć na plus.

Dzisiejszy mecz z Chemikiem był już drugim sparingiem Lechii Gran-Bud w bieżącym cyklu przygotowań do rundy wiosennej. Przypomnijmy, że w minioną środę zielonogórscy III-ligowcy ulegli Zagłębiu II Lubin 2:3. Kolejny sprawdzian czeka ich natomiast za tydzień – wtedy na sztucznej murawie przy ul. Sulechowskiej przetestują się na tle IV-ligowego Stilonu Gorzów.

Mecz towarzyski: KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra – Chemik Police 1:2 (0:1)
0:1 Krystian Kąkol 25’
0:2 Daniel Kowalczyk 65’
1:2 Artur Małecki 68’

Skład Lechii Gran-Bud Zielona Góra:
I połowa: Budzyński – Kaczmarczyk, Ostrowski, Łokietek – Samek, Babij, Lisowski, Garguła, Tomaszewski – Okińczyc, Staśkiewicz.
II połowa: Fabisiak – Kaczmarczyk, Lechowicz, Jasiak – Górski, M. Lisowski, Czarnecki, Małecki, Stachurski – Izdebski, Kobusiński.


4

0

1

1

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziesięć plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności