Lechia wciąż w zimowym śnie. Kolejna sparingowa porażka zielonogórzan

2020-02-01 15:03

Za nami trzeci tej zimy sparing Lechii Gran-Bud Zielona Góra. Dziś na sztucznej murawie przy ul. Sulechowskiej piłkarze z Grodu Bachusa zmierzyli się z grającym w IV lidze Stilonem Gorzów. Tak jak po poprzednich meczach kontrolnych, schodzili oni z murawy pokonani.

Tuż po pierwszym gwizdku mogło się wydawać, że to Lechia przejmie kontrolę nad spotkaniem, bowiem zaczęła je od błyskawicznych ataków na bramkę rywala. Okazały się one jednak nieskuteczne, czego nie można powiedzieć o odpowiedzi udzielonej przez gorzowian. Już w 6. minucie przechylili oni szalę zwycięstwa na swoją stronę, kiedy to Alan Błajewski wykorzystał źle wymierzone wyjście z bramki Michaela Mikołajczuka. Bramkarz Lechii miał również udział przy drugim golu dla Stilonu – w 44. minucie, będąc z piłką na granicy pola karnego, zagrał omyłkowo do Błajewskiego, który strzałem na pustą bramkę podwyższył na 0:2.

Po przerwie trener Andrzej Sawicki, podobnie jak w poprzednich sparingach, wymienił niemalże całą jedenastkę. Niewiele to pomogło, gdyż nadal gra jego zespołu nie wyglądała idealnie. Zielonogórzanom udało się zdobyć tylko jedno trafienie, gdyż w 67. minucie Jakub Babij pewnie wykorzystał rzut karny. Niedługo potem jednak Alan Błajewski ponownie trafił do siatki, dopełniając hattricka i ustalając końcowy rezultat na 3:1 na korzyść Stilonu.

Mecz towarzyski: KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra – Stilon Prosupport Gorzów 1:3 (0:2)
0:1 Alan Błajewski 6’
0:2 Alan Błajewski 44’
1:2 Jakub Babij 66’ (k)
1:3 Alan Błajewski 78’

Skład Lechii:
I połowa: Mikołajczuk – Łokietek, Lechowicz, Budziński – Samek, Czarnecki, Izdebski, Żukowski, Tomaszewski – Staśkiewicz, Kobusiński.
II połowa: Fabisiak – Kaczmarczyk, Ostrowski, Lechowicz – Górski, Babij, Garguła, Stachurski – Okińczyc, Lisowski, Małecki.