Stelmet Enea z upragnioną wygraną w Lidze VTB!

2020-02-09 22:05

Bardzo cenne zwycięstwo w Zjednoczonej Lidze VTB zanotował dziś Stelmet Enea BC Zielona Góra, który we własnej hali pokonał Awtodor Saratów 98:91.

Pierwsze minuty spotkania stały pod znakiem dynamicznej wymiany ciosów po obu stronach parkietu. Pod koniec inauguracyjnej kwarty zielonogórzanie zdołali jednak przełamać okołoremisowy rezultat i uciec na 6 „oczek” różnicy. Koszykarze z Saratowa nie pozwolili zielonogórzanom zbyt wyraźnie się rozpędzić i momentami wynik znów wracał w okolice remisu. Mimo to, Stelmet przez niemal cały czas utrzymywał szalę zwycięstwa po swojej stronie. Dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy Markel Starks zapewnił swojej drużynie 1 punkt przewagi na półmetku spotkania.

Po przerwie podopieczni Žana Tabaka szybko powrócili na zwycięską ścieżkę i ponownie mogli się pochwalić kilkupunktowym prowadzeniem. Wraz z kolejnymi trójkami George’a Kinga ekipa zielonogórska zaczęła wyraźnie odskakiwać, aż na koniec trzeciej kwarty strata Awtodoru wynosiła już 10 „oczek”. Niestety w ostatniej odsłonie zaczęła ona drastycznie szybko topnieć, bowiem zielonogórzanie nagle zablokowali się na 85 punktach. Dopiero po kilku mintuach tę niemoc przełamał Ludde Hakanson, który dał sygnał do ostatecznego zrywu, dzięki któremu Stelmet urzeczywistnił cenne zwycięstwo nad Awtodorem, choć emocje towarzyszyły kibicom niemal do ostatniej syreny.

Stelmet Enea zanotował dziś swój 7. triumf w tym sezonie VTB United League. W przyszłym tygodniu drużynę prowadzoną przez trenera Tabaka czeka wyjazd do Warszawy na turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski.

VTB United League: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Awtodor Saratów 98:91 (28:22, 21:28, 29:18, 20:23)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: King 18, Hakanson 16, Meier 12, Thomasson 19, Radić 15 – Zyskowski 9, Traczyk, Witliński 0, Ponitka 4, Mąkowski, Zamojski 0, Koszarek 5.
Awtodor Saratów: Hicks 11, Starks 8, Michajłowski 10, Boatright 16, Jaiteh 18 – Umeh 3, Pietieniew 0, Charisow, Babuszkin 10, Kwitkowiskich, Johnson 15, Siepielew.