Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘStelmet Enea nie wytrzymał naporu „Twardych Pierników”!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2020-02-15 21:30

Niezwykle dużo emocji dostarczyło nam półfinałowe spotkanie Suzuki Pucharu Polski pomiędzy Stelmetem Enea BC Zielona Góra a Polskim Cukrem Toruń. Z awansu do finału cieszy się ekipa z Grodu Kopernika, która w samej końcówce wydarła zielonogórzanom zwycięstwo!

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Półfinałowa potyczka już od samego początku była niezwykle zażarta. Żadna z drużyn nie odpuszczała ani na krok i obie prezentowały waleczną postawę. Przez zdecydowaną większość czasu to zielonogórzanie prowadzili, jednak ta przewaga była naprawdę krucha. Na początku ostatniej odsłony Stelmet odskoczył na najwyższą w tym meczu różnicę 13 punktów, lecz niedługo po tym torunianie w ekspresowym tempie zaczęli zmniejszać straty. Dzięki temu po zaledwie kilku minutach mieli oni już tylko 1 „oczko” mniej od ekipy z Winnego Grodu.

W tych ostatnich chwilach spotkania podopieczni Žana Tabaka popełniali stanowczo zbyt dużo błędów, co sprawiło, że na 40 sekund przed końcem to Polski Cukier wyszedł na upragione prowadzenie. Zielonogórzanie wyrównali celnym rzutem wolnym Przemysława Zamojskiego, ale gdy na zegarze meczowym wybiło 9 sekund do końcowej syreny decydujący cios zadał Bartosz Diduszko, który skuteczną trójką wprawił Stelmet w nie lada kłopoty! Zespół z Zielonej Góry nie zdołał już nic zdziałać i ostatecznie przegrał półfinał 69:72.

W finale Suzuki Pucharu Polski torunianie zmierzą się z Anwilem Włocławek, który ograł HydroTruck Radom 108:89.

Suzuki Puchar Polski, półfinał: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 69:72 (20:16, 11:13, 23:22, 15:21)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Zyskowski 0, Hakanson 6, Meier 14, Thomasson 4, Radić 8 – Gordon 8, Traczyk, King 8, Witliński, Ponitka 12, Zamojski 1, Koszarek 8.
Polski Cukier Toruń: Hornsby 6, Cel 4, Diduszko 12, Schenk 2, Kulig 13 – Grochowski, Ratajczak 0, Wright, Aminu 4, Weaver 17, Gruszecki 14, Perka 0.


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności