Fatalny występ Lechii w Popowie. Zielonogórzanie rozgromieni przez rezerwy Lecha

2020-02-22 14:35

Ten mecz kontrolny z pewnością nie będzie dobrze wspominany przez piłkarzy Lechii Gran-Bud Zielona Góra. III-ligowcy z Winnego Grodu przegrali na wyjeździe z Lechem II Poznań aż 1:10.

Sparing Lechii z rezerwami ekstraklasowca odbył się w miejscowości Popowo tuż koło Wronek, w której Lech posiada rozbudowaną bazę treningową. Ponadto mecz został rozegrany w formacie 4 x 30 minut. Spotkanie to z początku miało dość senny przebieg, ale w pewnym momencie gospodarze zaczęli wyraźnie zdobywać przewagę na murawie. Jak się potem okazało, poznaniacy byli dziś wyraźnie lepsi od ekipy prowadzonej przez Andrzeja Sawickiego.

Już w 11. minucie gry miejscowi zdobyli premierowe trafienie głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niedługo później jeden z nich podwyższył idealnie wymierzonym strzałem w „okienko”. Z czasem zawodnicy Lecha zaczęli strzelać coraz częściej i łatwiej, co szybko doprowadziło do pogromu. Zielonogórzan stać było tylko na honorowe trafienie, które głową strzelił Patryk Jasiak.

Mecz towarzyski: Lech II Poznań – KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra 10:1 (2:0, 1:1, 3:0, 4:0)
Skład Lechii: Fabisiak – Babij, Ostrowski, Jasiak – Górski, Żukowski, Małecki, Garguła, Stachurski – Konieczny, Lisowski – Budzyński, Kaczmarczyk, Łokietek, Topolski, Staśkiewicz, Izdebski, Lechowicz, Athenstadt.