Lechia II wróciła z dalekiej podróży! Zwycięstwo rezerw nad Arką

2020-02-22 19:46

Podczas gdy pierwszy zespół Lechii Gran-Bud Zielona Góra w wielkopolskim Popowie toczył ciężki bój z Lechem II Poznań, rezerwy zielonogórskiego klubu mierzyły się przy ul. Sulechowskiej z Arką Nowa Sól. Podopieczni Macieja Góreckiego zwyciężyli nad rywalem z „okręgówki”, choć początek meczu nie zwiastował takiego obrotu spraw.

Ekipa z Winnego Grodu słabo rozpoczęła sobotni sparing. W pierwszej odsłonie piłkarze Lechii II wyprowadzali bardzo mało skutecznych ataków, z czego skorzystali przyjezdni. Już w 20. minucie wyszli oni na prowadzenie za sprawą gola samobójczego Kornela Wieczorka. Kilka minut później Karol Łyczko odpowiedział celnym wykonaniem rzutu karnego, lecz goście błyskawicznie powrócili na zwycięską ścieżkę. Jeszcze przed przerwą dorzucili oni dwa trafienia, przez co na półmetku zmagań prowadzili 3:1.

Sytuacja zielonogórskich piłkarzy zdecydowanie poprawiła się w drugiej odsłonie – atakowali oni wyraźnie skuteczniej i częściej, co zaowocowało golem kontaktowym Szymona Kobusińskiego w 53. minucie. Na kolejne trafienia musieliśmy czekać aż pół godziny, ale za to podopieczni Macieja Góreckiego przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw wyrównującą bramkę zainkasował Dawid Sowiński, a w 88. minucie Tobiasz Samek ustalił końcowy rezultat na 4:3 dla rezerw Lechii.

Jutro opublikujemy obszerną fotorelację z tego sparingu.

Mecz towarzyski: KS Lechia Gran-Bud II Zielona Góra – Arka Nowa Sól 4:3 (1:3)
Bramki dla Lechii II: 29’ Karol Łyczko (k), 53’ Szymon Kobusiński, 82’ Dawid Sowiński, 88’ Tobiasz Samek.