Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘNiedźwiedzki i spółka za mocni dla AZS-u! Ogromna porażka Akademików

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2020-02-23 18:58

W niedzielne popołudnie Futsal Ekstraklasa ponownie zjawiła się w Zielonej Górze. Tym razem w postaci sparingu miejscowego AZS-u UZ i GI Malepszy Futsalu Leszno.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Niedzielny mecz towarzyski odbył się m. in. z powodu długiej przerwy, jaką mają zielonogórzanie pomiędzy zakończeniem zmagań ligowych a występem w barażu o I ligę. Aby wypełnić tę lukę AZS dogadał się z Futsalem Leszno, który ma akurat krótką przerwę w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Nadmieńmy, że po 16 kolejkach leszczynianie plasują się na szczycie strefy spadkowej, zaciekle walcząc o utrzymanie w elicie. Warto przy tym wspomnieć, że barwy zespołu z Wielkopolski reprezentują byli zawodnicy AZS-u: Michał Bartnicki, Kamil Kruszyński, Adrian Niedźwiedzki oraz Kacper Konopacki. Pierwsza trójka znalazła się dziś w składzie meczowym.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo mocnym ciosem ekipy przyjezdnej – już w 1. minucie Jakub Witczak skapitulował po mocnym strzale Sebastiana Wojciechowskiego. Na odpowiedź Akademików nie czekaliśmy długo, ponieważ już chwilę później Kacper Ryś z dystansu trafił do siatki gości po dograniu z rzutu rożnego.

Remis również nie utrzymał się długo. W 6. minucie Sebastian Wojciechowski pokazał, że znalazł złoty środek na dotarcie do bramki AZS-u, notując błyskawicznego hattricka. Wyraźnie podcięło to skrzydła podopiecznym Macieja Dudka, ale i tak zdołali oni odgryźć się na rywalach. Dokonał tego Jakub Turowski, który bezbłędnie wykończył kontratak swojego zespołu.

Później jednak w ataku prezentowali się głównie leszczynianie, nie dopuszczając gospodarzy do słowa. Szybkie dwa ciosy zadane przez dobrze znanych w Zielonej Górze Adriana Niedźwiedzkiego i Michała Bartnickiego sprawiły, że wynik ponownie uciekł ekipie z Winnego Grodu. Jeszcze w pierwszej połowie Futsal dołożył gola nr 6, zatem po 20 minutach gry prowadził aż 6:2.

Po zmianie stron nadal strzelanie kontynuowali futsaliści z Leszna. Już 2 minuty po wznowieniu gry Jan Martin perfekcyjnie wykorzystał dośrodkowanie Adriana Niedźwiedzkiego, nie dając żadnych szans Jakubowi Witczakowi. Sekundy później wtórował mu Hubert Olszak. Mimo takiej ekspansji gości, AZS zdołał wtrącić swoje trzy grosze w postaci bramek Mateusza Biereśniewicza i Krystiana Seredyńskiego.

W końcowej fazie meczu AZS momentami atakował z lotnym bramkarzem, co zaowocowało trafieniem w wykonaniu… golkipera rywali – strzałem na pustą bramkę do kajetu sędziego trafił Jakub Budych. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry Futsal Leszno osiągnął okazały rezultat 15:4.

To nie był jednak koniec spotkania, bowiem zespoły zadecydowały, że zagrają jeszcze dodatkowe 5 minut, które leszczynianie wykorzystali na atak piątką w polu. Trzeba przyznać, że umiejętnie skorzystali z gry w przewadze, bowiem poprawili wynik na 19:5.

Mecz towarzyski: KU AZS UZ Zielona Góra – GI Malepszy Futsal Leszno 5:19 (2:6)
0:1 Sebastian Wojciechowski 1’
1:1 Kacper Ryś 3’
1:2 Sebastian Wojciechowski 6’
1:3 Sebastian Wojciechowski 6’
2:3 Jakub Turowski 7’
2:4 Adrian Niedźwiedzki 8’
2:5 Michał Bartnicki 11’
2:6 Hubert Olszak 15’
2:7 Jan Martin 22’
2:8 Hubert Olszak 23’
3:8 Mateusz Biereśniewicz 23’
3:9 Radosław Radliński 28’
4:9 Krystian Seredyński 28’
4:10 Jakub Molicki 30’
4:11 Michał Bartnicki 30’
4:12 Jakub Budych 33’
4:13 Jakub Molicki 34’
4:14 Adrian Niedźwiedzki 36’
4:15 Dawid Witek 40’
4:16 Adrian Niedźwiedzki 41’
4:17 Hubert Olszak 42’
4:18 Sebastian Wojciechowski 43’
5:18 Rafał Gronostaj 43’
5:19 Hubert Olszak 45’


0

0

1

3

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus cztery?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności