Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘWyjazdowa przegrana z sąsiadem w tabeli

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2020-03-01 17:35

Przed meczem Parmy Perm ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra oba zespoły sąsiadowały w tabeli Ligi VTB, przez co było to dla nich bardzo ważne spotkanie. Niestety polska drużyna nie miała najlepszego dnia i to Rosjanie zwyciężyli 91:76.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Pojedynek w Permie rozpoczął się dla zielonogórzan całkiem dobrze – w premierowej kwarcie głównie to Stelmet prowadził, ale jak się później okazało, z czasem do głosu doszła Parma. Do przerwy podopieczni Žana Tabaka byli jeszcze w stanie dotrzymać rywalom kroku, lecz po zmianie stron gospodarze wyraźnie odskoczyli zagubionym gościom. Różnicę zrobiły głównie rzuty 3-punktowe, dzięki którym w drugiej połowie zespół z Rosji szybko zbudował przewagę.

Niedzielna porażka sprawiła, że sytuacja zielonogórzan skomplikowała się w kontekście walki o fazę play-off Zjednoczonej Ligi VTB. Aktualnie Stelmet Enea zajmuje 10. lokatę z bilansem 7-11. Najbliższe dwa spotkania ekipa z Winnego Grodu również rozegra w delegacji – w środę w Radomiu podejmie miejscowy HudroTruck, a w sobotę w Mińsku zmierzy się z tamtejszymi Tsmokami.

VTB United League: Parma Perm – Stelmet Enea BC Zielona Góra 91:76 (21:22, 28:22, 30:15, 12:17)
Parma Perm: Juskevicius 5, Johnson 4, Mejeris 10, Zukauskas 18, Bułanow 8 – Grigorijew 15, Jakuszin, Szejko 3, Czernyszew, Walijew 6, Żmako 11, Williams 11.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: King 5, Hakanson 13, Meier 13, Thomasson 7, Radić 11 – Gordon 8, Zyskowski 12, Traczyk, Witliński, Ponitka 7, Mąkowski, Koszarek 0.


0

0

0

1

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus cztery?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności