Nieudany start wiosny. Minimalna porażka Lechii w Bielsku-Białej

2020-03-07 18:30

Lechia Gran-Bud Zielona Góra bez punktów wraca z pierwszego tej wiosny meczu w III lidze. Piłkarze z Grodu Bachusa prowadzili wyrównane starcie z Rekordem Bielsko-Biała, ale ostatecznie 3 punkty zostały w Cygańskim Lesie.

Zielonogórzanie do Bielska-Białej pojechali, by zrewanżować się Rekordowi za porażkę w 1. kolejce, kiedy to bielszczanie zwyciężyli na „Dołku” 3:2. Ekipa z Winnego Grodu udała się jednak w tę delegację w osłabieniu, bowiem w składzie zabrakło Wojciecha Okińczyca czy Szymona Kobusińskiego.

Z początku mecz miał senny przebieg – żaden z zespołów nie garnął się do wyprowadzania szybkich ataków, a raczej spokojnie konstruował akcje. Sprawiło to, że w pierwszej połowie oglądaliśmy tylko jedno trafienie. W 28. minucie Bartosz Guzdek wykorzystał rozegranie po rzucie wolnym i pokonał Wojciecha Fabisiaka.

Na drugą odsłonę podopieczni Andrzeja Sawickiego wychodzili wyraźnie zdeterminowani, by odmienić ten niekorzystny rezultat. Udało im się to w 64. minucie, kiedy to Jakub Babij huknął z 16. metra, nie dając szans bramkarzowi Rekordu. Po tym golu Lechia jakby rozochociła się i ruszyła do ataku na bramkę gospodarzy., lecz później nie udało jej się już umieścić piłki w siatce. Dokonali tego za to „Rekordziści”, którzy na 5 minut przed końcem ustalili końcowy rezultat na 2:1. Konkretnie zrobił to nieupilnowany w polu karnym Konrad Kareta, który wykorzystał perfekcyjną wrzutkę Mateusza Gaudyna.

III liga, 18. kolejka: BTS Rekord Bielsko-Biała – KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra 2:1 (1:0)
1:0 Bartosz Guzdek 28’
1:1 Jakub Babij 64’
2:1 Konrad Kareta 85’

BTS Rekord Bielsko-Biała: Kucharski – Madzia, Rucki, Wójcik, Caputa, Wróbel, Gleń, Szymański, Gaudyn, Wróblewski, Kareta – Żerdka, Sobik, Waliczek, Mucha, Guzdek, Czaicki, Groń.
KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Żukowski, Górski, Małecki, Garguła, Staśkiewicz, Kaczmarczyk, Lisowski, Jasiak, Babij – Budzyński, Łokietek, Konieczny, Czarnecki, Tomaszewski, Topolski, Athenstadt.