Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘKoniec sezonu w niższych ligach. Jedyną niewiadomą III liga

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2020-05-07 16:47

Po zebraniu prezesów wojewódzkich Związków Piłki Nożnej mamy jasność co do losów sezonu 2019/2020 w niższych klasach rozgrywkowych. Decyzja ta nie objęła jednak III ligi.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

W czwartek w Warszawie odbyło się spotkanie władz wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęto na nim decyzję, że rozgrywki od IV ligi w dół zostaną zakończone zgodnie z bieżącym stanem tabel. W przypadku jednak, gdy lider i wicelider danej klasy mają tyle samo punktów, to sytuacja ta zostanie rozstrzygnięta dodatkowym meczem barażowym. Dodatkowo w województwach, w których standardowo odbywają się baraże o awans, również zostaną one rozegrane. Ponadto normalnie dokończone mają zostać rozgrywki wojewódzkiego Pucharu Polski.

Kwestia awansów i spadków od IV ligi również została rozstrzygnięta. Przypomnijmy, że pod uwagę były brane różne warianty, m.in. z anulowaniem sezonu włącznie. Ostatecznie podjęto decyzję, że awanse się odbędą, lecz nie będzie degradacji, aby jak najmniej klubów ucierpiało w tej ciężkiej sytuacji.

Nierozstrzygnięta została jednak sprawa dokończenia zmagań w III lidze. Została ona pozostawiona zarządowi PZPN-u, który 12 maja podejmie decyzję w kwestii losu tych rozgrywek.


0

1

0

1

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności