Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘWciąż bez decyzji w sprawie III ligi. PZPN umywa ręce

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2020-05-12 15:53

Polski Związek Piłki Nożnej miał dziś podjąć decyzję w sprawie dalszych losów sezonu 2019/2020 na szczeblu III ligi. Niestety posiedzenie w Warszawie zakończyło się fiaskiem.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia, które odbyło się 12 maja 2020 roku w Warszawie, ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek. – czytamy w komunikacie wydanym przez PZPN.

Przypomnijmy, że w ubiegły czwartek prezesi wojewódzkich ZPN-ów zakończyli rozgrywki IV ligi i klas niższych, a decyzję co do III ligi pozostawili władzom PZPN-u. Dziś z kolei piłkarska centrala przerzuciła ten obowiązek z powrotem na lokalne związki. Oznacza to, że III liga pozostaje ostatnim w kraju poziomem męskich rozgrywek piłkarskich, którego przyszłość jest nieznana. Oprócz niej, niewiadomą pozostają również zmagania kobiece, którymi PZPN ma się zająć 24 maja.

W dzisiejszym komunikacie czytamy również, iż wbrew wcześniejszym planom, w sezonie 2020/2021 Polski Związek Piłki Nożnej nie przejmie prowadzenia III ligi od WZPN-ów. Stanie się to dopiero w czerwcu 2021.

Pełen komunikat PZPN-u dostępny jest pod tym adresem.


0

0

0

0

1

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności