Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘOficjalnie: III liga zakończona

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2020-05-14 18:22

Po długim okresie oczekiwania, w czwartkowe popołudnie dowiedzieliśmy się, jakie będą dalsze losy sezonu 2019/2020 w III lidze, grupie III. Podobnie jak w niższych ligach, została ona zakończona z awansami, ale bez spadków.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Decyzję o zakończeniu zmagań III ligi, grupy III podjął dziś zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który w tym sezonie jest organizatorem tych rozgrywek. Przypomnijmy, że losy tego ligowego szczebla mieliśmy poznać już we wtorek, ale wówczas PZPN nie był w stanie ogłosić decyzji.

Teraz jednak wszystko stało się jasne. Awans do II ligi wywalczył Śląsk II Wrocław, a zielonogórska Lechia Gran-Bud zakończyła zmagania w środku tabeli (ostateczny kształt klasyfikacji poznamy po piątkowym posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek). Z kolei przed spadkiem uchroniły się Zagłębie II Lubin, Piast Żmigród i LZS Starowice Dolne, które kończą sezon w strefie spadkowej, ale unikną degradacji decyzją władz Śląskiego ZPN.

Przypomnijmy, że już przed tygodniem zakończono zmagania niższych klas rozgrywkowych. W województwie lubuskim mistrzem IV ligi została Warta Gorzów i to ona będzie jednym z beniaminków III ligi. Do gorzowian dołączy również Polonia Nysa jako reprezentant województwa opolskiego, natomiast na Górnym i Dolnym Śląsku rozegrane zostaną jeszcze mecze barażowe, które wyłonią kolejnych dwóch beniaminków.


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności