Lechia Gran-Bud z wygraną w pierwszym sparingu

2020-06-20 15:03

W sobotnie przedpołudnie Lechia Gran-Bud Zielona Góra po raz pierwszy tego lata zmierzyła się w meczu kontrolnym. Rywalem ekipy z Winnego Grodu był nieprzewidywalny zespół z gorzowskiej „okręgówki” – Budowlani Murzynowo.

W pierwszej połowie na murawie stadionu przy ul. Sulechowskiej niewiele się działo. Oba zespoły były jakby ospałe i nie pokazywały zbyt żywiołowej piłki. Sprawiło to, że do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Obraz gry zmienił się w drugiej odsłonie, kiedy Lechia przejęła inicjatywę zaczęła wyraźniej atakować. Wynik otworzył w 67. minucie Łukasz Garguła, który strzałem z okolic 16. metra jako pierwszy pokonał dobrze spisującego się dziś bramkarza Budowlanych. Już 10 minut później drugą bramkę dołożył Szymon Kobusiński, który najwyżej ze wszystkich wyskoczył do wrzutki z rzutu wolnego i głową umieścił piłkę w siatce.

Ostatnie dwa gole zielonogórzanie dorzucili w samej końcówce spotkania, ustalając wynik na 4:0. Rezultat ten mógł być jeszcze bardziej okazały, jednak w 90. minucie golkiper ekipy przyjezdnej kapitalnie wyczuł zamiary Szymona Kobusińskiego podczas wykonywania rzutu karnego. Warto też wspomnieć o bramce w ostatnich sekundach meczu, która jednak nie została uznana z powodu pozycji spalonej.

Mecz towarzyski: KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra – Budowlani Murzynowo 4:0 (0:0)