Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘRM Solar Falubaz po raz pierwszy przy W69!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2020-06-21 10:54

RM Solar Falubaz Zielona Góra vs Eltrox Włókniarz Częstochowa – to spotkanie będzie pierwszym w tym sezonie meczem zielonogórzan na własnym stadionie. Co więcej, zgodnie z nowymi wytycznymi rządu, po raz pierwszy na stadion wejdą kibice.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Spotkanie to zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż w 1. kolejce oba zespoły pokazały swoją siłę. RM Solar Falubaz, zwyciężając w Rybniku 53:36, zanotował wymarzone wejście w nowy sezon. Równo jadący seniorzy (z niewielkimi tylko mankamentami u Vaculika i Lindbaecka) oraz świetnie spisująca się formacja juniorska były wówczas przepisem na sukces.

Podobnie zresztą spisał się w ubiegły poniedziałek zespół spod Jasnej Góry, który na własnym obiekcie pokonał ekipę MrGarden GKM-u Grudziądz 53:37. W tamtym spotkaniu również ważną rolę odegrali zawodnicy młodzieżowi. Dość wspomnieć, że Rajderem Meczu został wówczas nieoczekiwanie Mateusz Świdnicki, a przecież Włókniarz ma jeszcze w zanadrzu utalentowanego Jakuba Miśkowiaka.

Według prognoz, 2. kolejka PGE Ekstraligi ma stać pod znakiem deszczu. Obydwa piątkowe mecze (Fogo Unia – Betard Sparta i MrGarden GKM – ROW Rybnik) zostały już zawczasu przełożone na początek następnego tygodnia. W Winnym Grodzie od kilku dni również panuje deszczowa aura. Jak jednak zaznacza trener Piotr Żyto, zielonogórski tor został przygotowany, aby bez problemu przyjąć pewną ilość wody. Wydaje się więc, że jeśli nie przydarzy się dziś ulewa, to mecz zostanie rozegrany zgodnie z planem.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o kibicach, którzy po raz pierwszy w tym sezonie będą mogli dziś wejść na żużlowe areny. Wszystko będzie się oczywiście odbywać zgodnie z panującym reżimem sanitarnym, w związku z którym m.in. liczba kibiców będzie odpowiadać maksymalnie 25% pojemności trybun. Ponadto fani będą musieli zachować odpowiednie odstępy, zasiadając wyłącznie na wyznaczonych miejscach. Więcej informacji udzielił tutaj zielonogórski klub.

PGE Ekstraliga, 2. kolejka: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa
Data: 21.06.2020, godzina 19:15
Miejsce: Stadion Żużlowy, Zielona Góra.
Sędzia: Krzysztof Meyze.
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński.

Awizowane składy:
RM Solar Falubaz Zielona Góra:
9. Martin Vaculik
10. Patryk Dudek
11. Antonio Lindbaeck
12. Michael Jepsen Jensen
13. Piotr Protasiewicz
14. Mateusz Tonder
15. Norbert Krakowiak
16.

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
1. Jason Doyle
2. Rune Holta
3. Fredrik Lindgren
4. Paweł Przedpełski
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki
8.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus osiem?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności