Kuźnia pokonana na „Dołku”

2020-06-24 20:51

Lechia Gran-Bud Zielona Góra kontynuuje mecze kontrolne przed nadchodzącym sezonem III ligi. Ekipa Andrzeja Sawickiego pokonała dziś na „Dołku” Kuźnię Jawor 3:1.

Początek dzisiejszego spotkania był dość nieskładny w wykonaniu obydwu zespołów, ale mimo to widać już było, że Lechia zaczyna dominować na murawie. Nie przeszkodziło jej w tym kilka niecelnych zagrań i już przed upływem kwadransa gry Artur Małecki dał Lechii prowadzenie. Wywalczył on piłkę w polu karnym rywala, po tym jak jeden z przyjezdnych przeciął podanie zielonogórzan. Małecki długo się nie zastanawiał i huknął na bramkę jak tylko znalazł się w dogodnej pozycji. Piłka odbiła się od przeciwległego słupka i po raz pierwszy wpadła do siatki.

Nie minęło pół godziny gry, a Małecki znów trafił na listę strzelców. Gol dość podobny, ale tym razem wypracowany po drużynowej akcji zielonogórzan. Do przerwy Lechia prowadziła więc 2:0.

Po zmianie stron Kuźnia zaczęła nieco odważniej atakować i już 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy złapała kontakt z gospodarzami. Marcin Bagiński uderzył wówczas z lewego skrzydła prosto w „okienko” zielonogórskiej bramki. Ten idealnie wymierzony, opadający strzał został zamieniony na naprawdę widowiskowe trafienie!

Ostatni gol dnia miał z kolei miejsce w 68. minucie. Wtedy jeden z zielonogórzan został sfaulowany w polu karnym Kuźni, dzięki czemu sędzia wskazał na „wapno”. Nadarzającą się okazję pewnie wykorzystał Łukasz Maćkowiak, który strzałem z „jedenastki” ustalił końcowy rezultat na 3:1.

Następny mecz kontrolny drużyna z Winnego Grodu rozegra 4 lipca. Wówczas jej przeciwnikiem będzie Pogoń Świebodzin.

Mecz towarzyski: KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra – Kuźnia Jawor 3:1 (2:0)
1:0 Artur Małecki 13’
2:0 Artur Małecki 29’
2:1 Marcin Bagiński 50’
3:1 Łukasz Maćkowiak 68’ (karny)