Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘLider z Jarocina zwycięża na Chynów Arenie

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[RUGBY]
2020-06-27 19:44

Porażką 14:54 zakończył się jedyny w końcówce sezonu domowy mecz Watahy RC Zielona Góra. Rugbyści z Winnego Grodu musieli uznać wyższość Sparty Jarocin, choć w pewnym momencie zerwali się do odrabiania strat.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Mecz ten odbył się na Chynów Arenie, na której na co dzień występuje piłkarska Chynowianka Zielona Góra. Warto wspomnieć, że przed spotkaniem nad stadion przyleciał helikopter ratowniczy, który z którego została zrzucona zawodnikom piłka.

Pojedynek nie rozpoczął się po myśli „Dzików”, gdyż goście błyskawicznie zaczęli zdobywać kolejne przyłożenia. Pierwsza połowa rozegrana została właśnie pod dyktando Sparty, która nie pozwoliła zielonogórzanom na zainkasowanie żadnych punktów. Przez to na półmetku spotkania tablica wyników wskazywała rezultat 0:28.

Lepiej gospodarze poradzili sobie w drugiej odsłonie. Choć pierwsze przyłożenie należało do „Spartan”, to Wataha zdołała wreszcie się przełamać i zniwelować stratę do wyniku 14:35. Niewiele brakowało, a rugbyści z Grodu Bachusa poszliby za ciosem, ale wtedy z chwilowego snu otrząsnęli się przyjezdni, którzy zatrzymali comeback zielonogórzan. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 14:54.

Za tydzień zielonogórskich rugbystów czeka ostatni występ w tym sezonie. W Warszawie zmierzą się oni z sąsiadem w tabeli, AZS-em AWF.

I liga, 9. kolejka: Wataha RC Zielona Góra – Sparta Jarocin 14:54 (0:28)


0

0

0

1

1

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest cztery plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2022 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności