Pewna wygrana Lechii w Gorzowie

2020-07-22 20:43

Krótko po meczu 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski Lechia Gran-Bud Zielona Góra wybrała się na spotkanie ćwierćfinałowe do gorzowskiego Karnina. Podopieczni Andrzeja Sawickiego zwyciężyli z miejscowym Piastem 4:0.

Pierwsze trafienie dnia miało miejsce już w 3. minucie. Wówczas zielonogórzanie otrzymali od przeciwników prezent w postaci zagrania ręką w polu karnym. Sędzia wskazał na „wapno”, a do piłki podszedł Szymon Kobusiński, który pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Pół godziny później głową podwyższył Dawid Czarnecki po wrzutce Jakuba Babija. Chwilę po nim okazję do powtórzenia takiego strzału miał Przemysław Mycan, który otrzymał ładne dośrodkowanie od Łukasza Garguły, ale po strzale głową piłka o włos minęła bramkę gospodarzy.

Kolejne minuty, zarówno pierwszej jak i drugiej połowy, upływały pod znakiem dominacji Lechii, ale jednocześnie wielu niewykorzystanych szans. Niemoc dopiero w 78. minucie przełamał Krzysztof Staśkiewicz strzałem na dalszy słupek. Kilka minut później wtórował mu Artur Małecki, który w stuprocentowej sytuacji ustalił końcowy wynik na 4:0.

Zwycięstwo w Gorzowie oznacza, że Lechia Gran-Bud melduje się w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Tam już czeka na nią Carina Gubin, która walkowerem zwyciężyła z wycofanymi z pucharu Czarnymi Żagań. Mecz półfinałowy 29 lipca w Gubinie.

Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, ćwierćfinał: Piast Karnin – KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra 0:4 (0:2)
0:1 Szymon Kobusiński 3’ (k)
0:2 Dawid Czarnecki 34’
0:3 Krzysztof Staśkiewicz 78’
0:4 Artur Małecki 84’

Piast Karnin: Wierzbicki – Brzytwa, Wojciechowski (C), Jankowski, Pawełko, Kijak, Prychod, Budzyński, Kolasa, Zdrojewski, Dola – Pakulski, Gasek, Reczulski, Startek, Piątek, Kadyjewski.
KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Żukowski, Łokietek, Garguła (C), Konieczny, Stachurski, Czarnecki, Mycan, Babij, Kobusiński – Budzyński, Górski, Małecki, Staśkiewicz, Maćkowiak, Budziński, Athenstadt.