Niedosyt na inaugurację IV ligi. Lechia II wypuściła zwycięstwo z rąk

2020-07-25 19:43

Zaledwie remis 2:2 wywiozła ze Słubic Lechia II Zielona Góra w inauguracyjnej kolejce lubuskiej IV ligi. Mimo prowadzenia przez niemal całe spotkanie, podopiecznym Macieja Góreckiego nie udało się rozpocząć sezonu od zwycięstwa.

Mecz z Polonią Słubice zielonogórzanie rozpoczęli bardzo pozytywnie. Na murawie prezentowali się wyraźnie pewniej, co przełożyło się na bramkę w 13. minucie. Wówczas podanie ze stałego fragmentu perfekcyjnie wykorzystał Bartosz Olejniczak. Radość ekipy z Winnego Grodu trwała jednak krócej niż kwadrans, bowiem już w 26. minucie również stałym fragmentem odpowiedział Szymon Biernat.

Remis 1:1 utrzymał się już przez całą pierwszą połowę, ale w drugiej widać było, że coraz bardziej do głosu dochodzą gospodarze. Słubiczanie zaczęli atakować wyraźnie częściej, a w drużynie zielonogórskiej okazywała się duża niemoc w ofensywie. Mimo to, Lechia zdołała wyprowadzić skuteczną akcję, w której idealną piłkę dostał Bartosz Konieczny. Dał on zielonogórzanom prowadzenie 2:1, które miało być już ciosem kończącym to spotkanie.

Wydawało się, że zmęczona po pucharowych podbojach Polonia nie da już rady odpowiedzieć. A jednak – dokonała tego w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, kiedy wyraźny błąd popełniła defensywa Lechii. Wówczas na stadionie w Słubicach zapanowała euforia, bowiem gospodarze rzutem na taśmę pozbawili rywali 3 punktów.

IV liga, 1. kolejka: Polonia Słubice – KS Lechia II Zielona Góra 2:2 (1:1)
0:1 Bartosz Olejniczak 13’
1:1 Szymon Biernat 26’
1:2 Bartosz Konieczny 75’
2:2 ? 94’

Żółte kartki: Jan Zioła 30’, Aron Athenstadt 34’, Marcin Lisowski 45’, Mateusz Bartczak 65’ (wszyscy Lechia II), Ossowski 85’ (Polonia).

Polonia Słubice: Szewieliński – Ossowski, Myrko, Biernat, G. Chrostowski, Begier (C), Kawecki, Ł. Chrostsowski, Pastusiak, Nowaczewski, Stadie – Wilczewski, Guraj, Stawicki, Stępień, Szczerbina.
Lechia II Zielona Góra: Fabisiak – Łyczko, Olejniczak (C), Konieczny, Staśkiewicz, Lisowski, Topolski, Zioła, Mycan, Athenstadt, Bartczak – Marczak, Wójcik, Wieczorek, Samek, Brzeźniak, Maćkowiak, Budziński.