Lechia II z drugim zwycięstwem w IV lidze

2020-08-30 15:11

Rezerwy Lechii Zielona Góra zanotowały dziś drugą wygraną w sezonie 2020/2021. Drużyna prowadzona przez Macieja Góreckiego pokonała przy Sulechowskiej Czarnych Żagań 2:0.

Zielonogórzanie, podrażnieni ostatnią porażką z beniaminkiem z Sulęcina, mieli dziś za zadanie zmazać tę plamę i poprawić nieco swoją sytuację w tabeli. Pierwszy krok ku temu wykonali już po kwadransie gry, kiedy Damian Stachurski poprowadził rajd prawym skrzydłem. W polu karnym pokazał mu się Adrian Topolski, który otrzymał od niego idealne podanie, zamieniając je na otwierającego spotkanie gola.

Trafienie „Topola” ustawiło wynik na większość meczu, choć Czarni pod koniec pierwszej połowy zepchnęli zielonogórzan do defensywy, starając się odzyskać remis. Broniący dostępu do bramki Lechii Jakub Marczak ani razu nie skapitulował – podobnie jak Michael Mikołajczuk, który po przerwie zmienił go między słupkami. Właśnie w drugiej połowie Lechia już całkiem przejęła inicjatywę i nie pozwalała przyjezdnym się rozpędzić. Wynik zamknął w 88. minucie Kornel Wieczorek, któremu asystował Adrian Topolski.

Zwycięstwo nad Czarnymi dało Lechii II awans na 11. miejsce w tabeli IV ligi. Za tydzień zielonogórzanie udadzą się do Starego Kurowa na mecz z tamtejszym Meprozetem.

IV liga, 6. kolejka: Lechia II Zielona Góra – MKS Czarni Żagań 2:0 (1:0)
1:0 Adrian Topolski 16’
2:0 Kornel Wieczorek 88’

Lechia II Zielona Góra: Marczak – Kocik, Żukowski, Król, Olejniczak (C), Brzeźniak, Stachurski, Topolski, Zioła, Lisowski, Bartczak – Mikołajczuk, Wieczorek, Jasiak, Konieczny, Wójcik, Bitner.
MKS Czarni Żagań: Jeżak – Horodyski, Kowalski, Chruścicki (C), Dziewiątak, Wypych, Urban, Glanc, Witczak, Adamczyk, Szkarapat – Kulik, Martyniak, Mastalerz, Skiba, Łojko, Kuleczka, Jakubas.