Minimalna porażka w Tarnowskich Górach

2020-09-02 18:54

W zaległym meczu 3. kolejki III ligi Lechia Zielona Góra uległa na wyjeździe Gwarkowi Tarnowskie Góry 1:2.

Przypomnijmy, że w pierwotnym terminie mecz ten został odwołany z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem w drużynie Gwarka. Zespół z Tarnowskich Gór musiał się więc udać na kwarantannę i przełożyć m.in. spotkanie z Lechią Zielona Góra.

Jako pierwsi aż dwa ciosy wyprowadzili gospodarze – zrobili to jeszcze przed końcem pierwszej połowy, w odstępie 10 minut. Najpierw bramkarza Lechii pokonał Rafał Kuliński, a chwilę po nim na listę strzelców trafił również Sebastian Pączko. Ekipa Andrzeja Sawickiego odpowiedziała tuż przed zejściem do szatni. W 45. minucie Szymon Kobusiński wykorzystał kolejny rzut karny w tym sezonie.

Lechia wychodziła na drugą część spotkania z wynikiem 1:2 i chęcią na odrobienie strat. Dodatkową nadzieję na to dało wykluczenie jednego z zawodników Gwarka w 57. minucie spotkania, który obejrzał wówczas drugą żółtą kartkę. Niestety zielonogórzanie nie potrafili wykorzystać osłabienia rywala i przegrali 1:2.

III liga, 3. kolejka: TS Gwarek Tarnowskie Góry – KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra 2:1 (2:1)
1:0 Rafał Kuliński 25’
2:0 Sebastian Pączko 35’
2:1 Szymon Kobusiński (k) 45’