Rezerwy Lechii gromią w Starym Kurowie! Hattrick Kornela Wieczorka

2020-09-05 18:03

Lechia II Zielona Góra spełniła oczekiwania i w ramach spotkania 7. kolejki IV ligi na trudnym terenie pokonała Meprozet Stare Kurowo aż 5:0.

Drużyna z Winnego Grodu udała się dziś w delegację na stadion Meprozetu Stare Kurowo, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Zwiastowało to trudny pojedynek, ale zielonogórzanom udało się rozegrać dobre spotkanie. Prowadzenie objęli oni już w 23. minucie, kiedy to na listę strzelców trafił Adrian Topolski. Chwilę przed przerwą podopieczni Macieja Góreckiego podwyższyli jeszcze na 2:0 za sprawą trafienia Bartosza Olejniczaka, który wykorzystał dośrodkowanie Macieja Brzeźniaka z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Lechia nie zwolniła tempa i wciąż powiększała wynik. Tym razem autorem trafień został Kornel Wieczorek, który w przeciągu 20 minut zanotował klasycznego hattricka. Taki stan rzeczy sprawił, że zespół zielonogórski wywiózł z północy województwa pewne 3 „oczka”.

Jest to już 3. wygrana na koncie Lechii II Zielona Góra, która po 7 kolejkach ma w dorobku 11 punktów. W najbliższy piątek czeka ją wyjazd do Krosna Odrzańskiego na starcie z tamtejszą Tęczą.

IV liga, 7. kolejka: Meprozet Stare Kurowo – Lechia II Zielona Góra 0:5 (0:2)
0:1 Adrian Topolski 23’
0:2 Bartosz Olejniczak 40’
0:3 Kornel Wieczorek 53’
0:4 Kornel Wieczorek 61’
0:5 Kornel Wieczorek 73’

Skład Lechii: Marczak – Żukowski, Łyczko, Wieczorek, Olejniczak (C), Brzeźniak, Maćkowiak, Topolski, Zioła, Lisowski, Bartczak – Sieracki, Bitner, Kowalczewski, Samek, Sowiński, Jasiak, Ławecki.