Lechia bez punktów wraca z Zabrza

2020-09-06 18:54

Dotkliwą porażkę ponieśli w Zabrzu piłkarze Lechii Gran-Bud Zielona Góra. Rezerwy Górnika zwyciężyły z zielonogórzanami aż 4:0.

Wbrew pozorom ekipa z Winnego Grodu nie weszła w mecz najgorzej. W pierwszym kwadransie podopieczni Andrzeja Sawickiego potrafili całkiem dobrze prowadzić grę, ale z czasem na wyniku zaważyły błędy w obronie. Tak właśnie padły dwie pierwsze bramki dla miejscowych, które zabrzanie zdobyli w krótkim odstępie czasu. Wykorzystali oni dwa błędy defensywy Lechii, po których na listę strzelców wpisali się Thomas Pranica i Michał Rostkowski.

Ten drugi niecałe 10 minut później po raz kolejny zapisał się w kajecie sędziego – w 34. minucie zielonogórzanie nie upilnowali go na prawym skrzydle, co poskutkowało faulem we własnym polu karnym. Młody zawodnik Górnika pewnie wykorzystał „jedenastkę” i zabrzanie do przerwy prowadzili 3:0.

Po zmianie stron zielonogórzanie byli zdeterminowani, by jakoś odwrócić losy tego spotkania. Świadczy o tym chociażby fakt, że trener Andrzej Sawicki wykonał w przerwie aż 4 zmiany. Niestety niewiele one dały – mimo pojedynczych groźnych choć nieskutecznych zrywów, Górnik spokojnie utrzymywał korzystny rezultat. Zielonogórzanie zostali jeszcze dobici w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, kiedy po rzucie rożnym wynik podwyższył Krzysztof Wingralek.

To już trzecia porażka Lechii w tym sezonie iII ligi, przez co nadal ma ona na koncie tylko 4 „oczka”. Za tydzień zespół z Winnego Grodu na własnym obiekcie podejmie Polonię-Stal Świdnica.

III liga, 7. kolejka: Górnik II Zabrze – KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra 4:0 (3:0)
1:0 Thomas Pranica 20’
2:0 Michał Rostkowski 23’
3:0 Michał Rostkowski 32’ (k)
4:0 Krzysztof Wingralek 90’

Górnik II Zabrze: Neugebauer – Surowiec (C), Wingralek, Flak, Zawada, Pawlak, Baranowicz, Rostkowski, Pranica, Szkudlarek, Korbecki – Szymajda, Szymański, Kobularczyk, Skiba, Kotko, Grudziński, Kowalik.
KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra: Budzyński – Ostrowski, Garguła (C), Konieczny, Stachurski, Mycan, Babij, Athenstadt, Kobusiński, Kocik, Ekwueme – Mikołajczuk, Łokietek, Staśkiewicz, Czarnecki, Kaczmarczyk, Król.