Ligi niższe: Chynowianka złapała oddech, Drzonkowianka wciąż w dołku

2020-09-07 23:58

W miniony weekend na boiskach niższych klas rozgrywkowych zielonogórskie drużyny rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Najlepiej spisały się Zorza oraz Chynowianka.

Zaczynamy od meczu Zorzy Ochla z GKS-em Siedlisko, który był starciem lidera z ostatnią drużyną w tabeli, nie mającą jeszcze na koncie żadnych punktów. Również i Zorza nie pozwoliła rywalowi na zdobycz, choć ekipa z powiatu nowosolskiego sensacyjnie prowadziła po pierwszej połowie za sprawą bramki strzelonej „do szatni”. Po zmianie stron Zorza szybko jednak rozwiała wszelkie wątpliwości, pokonując ostatecznie outsidera 4:1.

Klasa okręgowa, 7. kolejka: Zorza Ochla – GKS Siedlisko 4:1 (0:1)
0:1 Łukasz Kępkowski 41’
1:1 Maksymilian Chmielak 50’
2:1 Tomasz Wasielewski 66’
3:1 Aleksander Kobusiński 85’
4:1 Konrad Bargieł 88’

Jeszcze lepiej poradziła sobie w sobotę Chynowianka, która ze stadionu Uniwersytetu Zielonogórskiego odprawiła z kwitkiem Spartę Grabik. Starcie dwóch drużyn z dolnych rejonów tabeli było ważne dla obu zespołów, bowiem bardzo potrzebowały one punktów. Ostatecznie ekipa z Winnego Grodu rozgromiła gości aż 6:1 i tym samym wyswobodziła się ze strefy spadkowej.

Klasa okręgowa, 7. kolejka: Chynowianka Zielona Góra – Sparta Grabik 6:1 (3:0)
6:1 Paweł Kotarski 82’

Wyraźnie mniej szczęścia miał trzeci zielonogórski reprezentant w klasie okręgowej. Drzonkowianka pojechała na wyjazd do Górzyna i choć do przerwy przegrywała tylko 0:1, to w drugiej połowie gospodarze całkiem zdominowali wynik. Podopieczni Krzysztofa Nykiela ostatecznie przegrali 0:4 i z 4 punktami wciąż okupują strefę spadkową.

Klasa okręgowa, 7. kolejka: LZS Kado Górzyn – Drzonkowianka PKM Zachód Racula 4:0 (1:0)
1:0 Michał Galik 20’
2:0 Michał Galik 55’
3:0 Michał Dyderski 74’
4:0 Michał Galik 89’

Kliknij tutaj, aby zobaczyć tabelę zielonogórskiej klasy okręgowej.

Niestety źle poszło również zielonogórskim A-klasowcom. Ikar Zawada nie podniósł się po dwóch ciosach zadanych przez Spartak Budachów i przegrał na wyjeździe 2:0. Z kolei Sparta Łężyca zaciekle walczyła w Klenicy z Odrą, ale mimo comebacku z 2:0 na 2:2, nie zdołała przywieźć do Zielonej Góry punktów.

Klasa A, 5. kolejka: Spartak Budachów – Ikar Zawada 2:0 (1:0)
1:0 Gracjan Zoga 21’
2:0 Wojciech Siejek 64’

Kliknij tutaj, aby zobaczyć tabelę klasy A, grupy II.

Klasa A, 5. kolejka: Odra Klenica – Sparta Łężyca 4:2 (2:0)
1:0 Cezary Kowalewicz 21’
2:0 Cezary Kowalewicz 44’
2:1 Maciej Stach 49’
2:2 Patryk Jaśkiewicz 58’