Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘZabójcza II kwarta dała Stelmetowi kolejne zwycięstwo!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2020-09-11 19:26

W piątkowy wieczór Stelmet Enea BC Zielona Góra rozegrał już drugie spotkanie Energa Basket Ligi na własnym parkiecie. Podopieczni Žana Tabaka pewnie pokonali GTK Gliwice, choć poza drugą kwartą goście dzielnie walczyli w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

W pierwszych kilku minutach wydawało się, że Stelmet, ponownie jak w meczu z Legią, szybko zademonstruje solidną defensywę i wypracuje przewagę. Tak się jednak nie stało, bo pomimo początkowego, niewielkiego prowadzenia zielonogórzan, GTK szybko złapało z nimi kontakt i nie pozwoliło odskoczyć. Ta zażarta walka punkt za punkt sprawiła, że pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:24.

Na początku drugiej odsłony gliwiczanie przez dłuższą chwilę zablokowali się na 24 punktach, ale Stelmet początkowo nie umiał tego wyraźniej wykorzystać. Dopiero z czasem podopieczni Žana Tabaka rozkręcili się i trójkami Iffe Lundberga i Janisa Berzinsa uciekli na 10 „oczek” przewagi. Po tym zielonogórzanie zdominowali pogubionych gości, którzy zdobyli w tej kwarcie zaledwie 7 „oczek”.

Po przerwie zielonogórzanie kontynuowali ekspansję – i to niemal samymi rzutami 3-punktowymi! Zza linii 6,75 m hurtowo trafiali Marcel Ponitka, Janis Berzins i Marcel Szymkiewicz, co zdaje się podcięło nieco skrzydła tracącym nadzieję gliwiczanom. Na chwilę wróciła ona pod koniec trzeciej kwarty, kiedy zawodnikom z Grodu Bachusa przydarzył się słabszy fragment gry. Wtedy GTK próbowało ruszyć z odrabianiem strat, ale zespół z Gliwic zdołał jedynie zejść na 14 punktów.

Ambitna pogoń ekipy przyjezdnej z początku trwała również w ostatniej odsłonie, ale w niej Stelmet potrafił już wrócić na właściwą ścieżkę. Dzięki temu przewaga gospodarzy ponownie sięgnęła ponad 20 punktów. Ostatecznie Stelmet Enea BC Zielona Góra zwyciężył 92:73, co jest już jego czwartym triumfem w tym sezonie PLK.

Energa Basket Liga, 3. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – GTK Gliwice 92:73 (24:24, 25:7, 24:26, 19:16)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Lundberg 27, Ponitka 10, Berzins 15, Reynolds 6, Groselle 14 – Porada 0, Traczyk, Williams, Put 7, Szymkiewicz 11, Koszarek 2.
GTK Gliwice: Perkins 8, Henderson Jr. 15, Radwański 2, Krampelj 14, Varnado 25 – Szlachetka 2, Gołębiowski 0, Heliński, Majewski 2, Szymański 3, Wąsik, Diduszko 2.


2

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności