Pewne zwycięstwo Lechii po hattricku Kobusińskiego!

2020-09-12 21:18

Szymon Kobusiński i Artur Małecki strzelili dziś razem dla Lechii 4 bramki i zapewnili jej pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie! Piłkarze z Zielonej Góry pokonali Polonię-Stal Świdnica 4:2.

Ekipa z Winnego Grodu wystąpiła dziś w odmienionym składzie względem poprzednich spotkań. W wyjściowej jedenastce zabrakło chociażby Przemysława Mycana i Łukasza Budzyńskiego. Od pierwszej minuty zagrali z kolei Kornel Wieczorek, Sebastian Żukowski czy Michael Mikołajczuk, który po raz pierwszy w tym sezonie stanął pomiędzy słupkami zielonogórskiego zespołu.

Podopieczni Andrzeja Sawickiego mocno weszli w ten mecz, bowiem otworzyli wynik spotkania już w 8. minucie. Wtedy po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Szymon Kobusiński, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał bramkarza gości po dośrodkowaniu z prawej flanki. Niestety prowadzenie zielonogórzan nie potrwało długo, gdyż już 3 minuty później przyjezdni doprowadzili do remisu.

Na szczęście nie był to koniec strzelania w wykonaniu Lechii w pierwszej połowie. W 20. minucie Szymon Kobusiński po raz drugi trafił do kajetu sędziego za sprawą perfekcyjnego wykończenia indywidualnej kontry. Kilka chwil później ekipę z dolnośląskiej Świdnicy dobił Artur Małecki, który mimo przytrzymywania przez rywali w polu karnym, zdołał uwolnić się i wepchnąć piłkę obok bezradnego bramkarza.

Wynik 3:1 do przerwy nie zniechęcił jednak piłkarzy Polonii, którzy po zmianie stron wyraźnie mieli oni ochotę na dogonienie gospodarzy. Kontakt złapali w 63. minucie, ale to było wszystko z ich strony. Kilka minut później prowadzenie Lechii powróciło do wartości 2-bramkowej dzięki celnemu wykonaniu rzutu karnego przez Szymona Kobusińskiego. Tym samym zielonogórzanin zanotował tego dnia hattricka.

W końcówce jeszcze Artur Małecki miał okazję do podwyższenia, ale w wybornej wręcz sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza rywali. Niemniej ostatecznie Lechia Gran-Bud Zielona Góra pokonała Polonię-Stal Świdnica 4:2 i awansowała na 12. miejsce w tabeli III ligi, grupy III.

III liga, 8. kolejka: KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra – Polonia-Stal Świdnica 4:2 (3:1)
1:0 Szymon Kobusiński 8’
1:1 Robert Myrta 11’
2:1 Szymon Kobusiński 20’
3:1 Artur Małecki 28’
3:2 Grzegorz Borowy 63’
4:2 Szymon Kobusiński 72’

KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra: Mikołajczuk – Ostrowski, Żukowski, Łokietek, Górski, Małecki, Garguła (C), Wieczorek, Babij, Kobusiński, Król – Budzyński, Konieczny, Staśkiewicz, Stachurski, Czarnecki, Mycan, Ekwueme.
Polonia-Stal Świdnica: Doliński, Borowy, Sowa (C), Myrta, Szuba, Salamon, Baumgarten, Sztylka, B. Paszkowski, P. Paszkowski, Frankiewicz – B. Kot, Botura, Ł. Kot, Szczygieł, Stachurski, Jaroszyński, Białas.