Trzy szybkie ciosy Ruchu. Lechia z porażką w Chorzowie

2020-09-21 11:59

W niedzielny wieczór piłkarzy Lechii Zielona Góra czekała wyjątkowa potyczka w ramach 9. kolejki III ligi. Podopieczni Andrzeja Sawickiego na wyjeździe zmierzyli się z Ruchem Chorzów, który niestety zwyciężył 4:0.

Spotkanie rozegrane zostało przy sztucznym świetle, gdyż rozpoczęło się o stałej dla Ruchu Chorzów godzinie 19:20. Na stadionie przy ul. Cichej zgromadziły się ponad 4 tysiące kibiców, którzy non-stop dopingowali ekipę gospodarzy. Piłkarze Ruchu odpłacili się im już w 18. minucie, kiedy to po raz pierwszy skapitulował powracający po kontuzji Wojciech Fabisiak. Idealne podanie do przodu z rzutu wolnego i płaski strzał z prawej strony pola karnego dały miejscowym prowadzenie, którego autorem został Michał Mokrzycki.

Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy, choć Ruch niemal przez cały czas prowadził grę na połowie zielonogórzan. Ci nie mieli przez to zbyt wielu okazji do ataków i musieli skupić się na defensywie.

Niestety napór „Niebieskich” przyniósł kolejne efekty tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Zaczęło się od bramki Mariusza Idzika w 46. minucie. Reprezentant Ruchu dostał idealne podanie i wychodząc na czystą pozycję, przelobował wysuniętego i niespodziewającego się strzału Wojtka Fabisiaka. Ten sam zawodnik powtórzył skuteczny strzał „za kołnierz” już kilka minut później, lecz tym razem oddał go z trudniejszej pozycji, a bramkarz Lechii był bliski „wyciągnięcia” tej piłki w locie.

Nie był to jednak koniec ciosów zadawanych przez ekipę z Chorzowa. Już w 58. minucie miejscowi znów znaleźli drogę do bramki zielonogórzan po tym jak Łukasz Janoszka skutecznie dobił strzał Mateusza Winciersza. Pod koniec meczu Lechia jakby się nieco przebudziła i zaczęła wyraźnie częściej atakować, ale mimo kilku groźnych strzałów, nie udało się jej zdobyć żadnego trafienia.

Po 9. kolejce III ligi Lechia Gran-Bud Zielona Góra zajmuje 16. lokatę w tabeli. W najbliższą niedzielę czekają ją lubuskie derby na „Dołku” przeciwko Warcie Gorzów, a już w środę podopieczni Andrzeja Sawickiego rozpoczną przygodę z okręgowym Pucharem Polski wyjazdowym meczem z MKS-em Nowe Miasteczko.

III liga, 9. kolejka: Ruch Chorzów – KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra 4:0 (1:0)
1:0 Michał Mokrzycki 18’
2:0 Mariusz Idzik 46’
3:0 Mariusz Idzik 54’
4:0 Łukasz Janoszka 58’

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Kawula, Mokrzycki, Winciersz, Janoszka (C), Sikora, Idzik, Duchowski, Kulejewski, Kwaśniewski – Lech, Rudek, Foszmańczyk, Będzieszak, Siwek, Słota.
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Żukowski, Łokietek, Górski, Małecki (C), Wieczorek, Babij, Kobusiński, Król, Ekwueme – Mikołajczuk, Konieczny, Staśkiewicz, Stachurski, Czarnecki, Kaczmarczyk, Athenstadt.