Wymęczone zwycięstwo w Nowym Miasteczku

2020-09-23 18:43

Lechia Zielona Góra 2:0 pokonała dziś MKS Nowe Miasteczko w ramach 3. rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Zielona Góra. III-ligowiec nie miał łatwego zadania w starciu z A-klasowym rywalem i rozstrzygnął mecz dopiero w końcówce.

Ekipa z Winnego Grodu wybiegła na murawę w mocno odmłodzonym składzie. Szansę występu od pierwszej minuty dostali w większości młodzi zawodnicy, którzy zwykłe mają mniej okazji do pokazania się w pierwszym zespole.

W pierwszej połowie Lechia błyskawicznie zamknęła rywala na własnej połowie i poza kilkoma kontrami, nie dawała mu przejść do ataku. Mimo to, w pierwszych 45 minutach kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Nowym Miasteczku nie obejrzeli żadnych bramek. W ostatniej minucie miejscowi sprawili nawet zielonogórzanom prezent w postaci faulu we własnym polu karnym, ale Łukasz Maćkowiak nie wykorzystał „jedenastki”, trafiając w poprzeczkę.

Po przerwie niemoc w ofensywie nadal panowała w zespole Lechii. Sztab szkoleniowy zdecydował się zatem wprowadzić aż 5 zmian w 61. minucie, w której na murawie zameldowali się zawodnicy z pierwszego składu. Na efekty czekaliśmy 20 minut – najpierw rzut karny po zagraniu ręką wykorzystał Szymon Kobusiński, a chwilę później płaskim strzałem z dystansu podwyższył Aron Athenstadt.

W tym samym czasie w Rzeczycy druga drużyna Lechii mierzyła się z tamtejszym Zrywem. Podopieczni Macieja Góreckiego zwyciężyli 3:2 po trafieniach Macieja Brzeźniaka, Mateusza Zientarskiego i Bartosza Olejniczaka.

Puchar Polski na szczeblu okręgowym, 3. runda: MKS Nowe Miasteczko – KS Lechia Zielona Góra 0:2 (0:0)
0:1 Szymon Kobusiński (k) 81'
0:2 Aron Athenstadt 85'

Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski (C), Żukowski, Konieczny, Staśkiewicz, Stachurski, Czarnecki, Kaczmarczyk, Maćkowiak, Athenstadt, Kowalczewski – Mikołajczuk, Łokietek, Górski, Wieczorek, Babij, Kobusiński, Król.