Zwroty akcji w Sławie! Lechia II wypuściła zwycięstwo z Dębem

2020-09-27 21:41

W sobotę na Stadionie Miejskim w Sławie Lechia II Zielona Góra mierzyła się z należącym do czołówki lubuskiej IV ligi Dębem Przybyszów. Mimo że podopieczni Macieja Góreckiego na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzili 2:1, to ostatecznie przegrali aż 4:2.

Mecz rozpoczął się pechowo dla gospodarzy, a dobrze dla ekipy z Winnego Grodu, która prowadzenie objęła już po nieco ponad kwadransie gry. Wtedy to zawodnik gospodarzy, Hubert Suplicki skierował piłkę do własnej bramki. Zespół ze Sławy dość szybko jednak znalazł sposób na odpowiedź i wyrównał już w 29. minucie.

Lechia II na prowadzenie powróciła na początku drugiej odsłony – w 57. minucie dośrodkowanie Jana Zioły wykorzystał Dawid Sowiński. Wynik 2:1 na korzyść zielonogórzan utrzymywał się niemal do ostatnich minut, ale nie dotrwał do końcowego gwizdka. Wyrównanie ze strony gospodarzy nastąpiło w 89. minucie, lecz to było dla nich za mało. W doliczonym czasie gry po jednym trafieniu dołożyli Damian Koppenhagen i Jakub Turański, dzięki czemu Dąb rzutem na taśmę zwyciężył 4:2.

Porażka w Sławie zepchnęła zielonogórzan na 7. lokatę w tabeli IV ligi, natomiast gospodarzom dała fotel lidera z 1 punktem przewagi nad drugą Cariną Gubin. Za tydzień rezerwy zielonogórskiego III-ligowca na własnym terenie zagrają ze Stilonem Prosupport Gorzów. Ten mecz zaplanowano na niedzielę 04.09, na godzinę 12:00.

IV liga, 10. kolejka: Dąb Sława-Przybyszów – Lechia II Zielona Góra 4:2 (1:1)
0:1 Hubert Suplicki (samobójcza) 16’
1:1 Damian Koppenhagen 29’
1:2 Dawid Sowinski 57’
2:2 Kacper Koppenhagen 89’
3:2 Damian Koppenhagen 90+1’
4:2 Jakub Turański 90+6’

Dąb Sława-Przybyszów: Ristok – Chałupka, A. Kowalczyk, Jodłowiec, Suplicki, K. Koppenhagen, D. Koppenhagen, Kręc, Kruszyński, Wieczorek, Skiba – Szymański, Turański, Krawczyk, Kiełczewski, Oberc, J. Kowalczyk.
Lechia II Zielona Góra: Marczak – Łyczko, Bitner, Samek, Sowiński, Brzeźniak, Zientarski, Zioła, Lisowski, Bartczak, Ekwueme – Sieracki, Kowalczewski, Ławecki, Waszkowiak, Bednarz, Obst, Judkowiak.