Zwycięski horror na koniec sezonu

[PIŁKA RĘCZNA]
2018-05-26 20:49

Szczypiorniści zielonogórskiego AZS-u dostarczyli dziś kibicom sporej dawki emocji. Zawodnicy z Winnego Grodu zwyciężyli z Gwardią Koszalin dopiero po konkursie rzutów karnych, choć w trakcie meczu wydawało się, że kontrolują jego przebieg.

Pierwsze minuty spotkania należały do zielonogórzan. Goście często mylili się, co było błyskawicznie wykorzystywane przez Akademików, którzy aż do 10. minuty nie pozwolili rywalom zanotować żadnego trafienia. Przyjezdni nie wykorzystali nawet rzutu karnego, posyłając piłkę tuż obok bramki Marka Wieczorka.

Z czasem Gwardia wróciła do świata żywych i sukcesywnie niwelowała straty do AZS-u. Przeszkadzał jej w tym Marek Wieczorek, który popisywał się tego wieczoru fantastycznymi interwencjami. Jego kolegom przez chwilę brakowało jednak skuteczności, przez co koszalinianie w 22. minucie zanotowali kontaktowe trafienie, a chwilę później doprowadzili do remisu. Przed przerwą zielonogórzanie zdołali jednak wypracować sobie dwupunktową przewagę, lecz druga odsłona nadal zapowiadała się emocjonująco.

W drugiej połowie początkowo wciąż utrzymywała się niewielka przewaga Akademików. Goście nie pozwalali im odskoczyć, ale też przez długi czas nie potrafili wyjść na prowadzenie. Udało im się to dopiero w 50. minucie, kiedy to wykorzystali chwilowy przestój zielonogórzan.

Szczypiornistów AZS-u dotknął kryzys w najgorszym momencie spotkania. Zielonogórzanom brakowało skuteczności, nawet przy rzutach karnych. Sporą zasługę miał w tym Dawid Gryzio, który bronił w tym czasie większość piłek rzucanych przez gospodarzy.

Akademicy nie poddawali się jednak i zaciekle gonili wynik. Na 30 sekund przed syreną ponownie był remis, który utrzymał się już do końca spotkania. A to oznaczało, że mecz rozstrzygnie konkurs rzutów karnych!

W nim zdecydowanie lepsi okazali się być zielonogórzanie. Rywale nie zdołali ani razu trafić do siatki Akademików, dzięki czemu Ci mogli cieszyć się z pomyślnego zakończenia sezonu ligowego.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć galerię zdjęć z tego meczu.

Konkurs rzutów karnych:

29. kolejka I ligi: AZS Uniwersytet Zielonogórski – Gwardia Koszalin 25:25 (14:12); rzuty karne: 3:0
AZS Uniwersytet Zielonogórski: Kwiatkowski, Wieczorek – Orliński, Kociszewski 3, Więdłocha 1, Gadaj 1, Polito 1, Jaśkowski 4, Mieszkian, Szarłowicz 8, Nowicki 2, Zieniewicz 3, Machalica, Pawlicki, Jasiński 2, Kuliński.
Gwardia Koszalin: Gryzio – Szymko, Felsztiger 2, Mróz, Tołłoczko 12, Czerwiński, Karnacewicz 4, Hertig, Tałaj, Goerig 1, Jakutowicz 3, Kamiński, Dzierżawski 3, Urbański.

Żółte kartki: 2’ Zieniewicz, 4’ Mieszkian, 12’ Szarłowicz – 13’ Felsztiger, 17’ Tołłoczko, 24’ Goerig.
Kary: 18’ Mieszkian, 20’ Zieniewicz, 22’ Jasiński, 39’ Kociszewski, 43’ Zieniewicz, 44’ Nowicki, 51’ Kuliński – 29’ Dzierżawski, 37’ Dzierżawski, 41’ Tołłoczko, 60’ Felsztiger.
Spotkanie sędziowali: Przemysław Stężowski i Tomasz Ziablicki.