Stilon za mocny dla rezerw Lechii

2020-10-04 15:56

Lechia II Zielona Góra nie zaliczy niedzielnych derbów ze Stilonem Gorzów do udanych. Podopieczni Macieja Góreckiego polegli aż 0:3.

Derbowe spotkanie już od pierwszych minut nie szło po myśli zielonogórzan. Nie minęły dwie minuty od początkowego gwizdka, a ekipa z północy województwa prowadziła już 1:0. Wówczas Michaela Mikołajczuka pokonał Filip Wiśniewski. Bramkarz Lechii z dobrej strony pokazał się natomiast w 20. minucie, kiedy obronił rzut karny. Niestety już chwilę później gorzowianie odgryźli się i podwyższyli na 2:0.

Po przerwie przez pewien czas na murawie dominowali piłkarze z Grodu Bachusa, którzy mieli kilka okazji by odmienić niekorzystny rezultat. Na drodze do tego celu stanął jednak brak skuteczności oraz nieomylny dziś bramkarz Stilonu. Ekipę zielonogórską dobił w 75. minucie Sebastian Surmaj, de facto zamykając mecz. W 90. minucie Lechia miała jeszcze szansę na zdobycie honorowego trafienia, lecz Gabriel Łodej obronił strzał Karola Łyczko z rzutu karnego.

IV liga, 11. kolejka: Lechia II Zielona Góra – Stilon Prosupport Gorzów 0:3 (0:2)
0:1 Filip Wiśniewski 2’
0:2 Wojciech Kurlapski 26’
0:3 Sebastian Surmaj 75’

Lechia II Zielona Góra: Mikołajczuk – Łyczko (C), Bitner, Łokietek, Staśkiewicz, Brzeźniak, Stachurski, Czarnecki, Topolski, Athenstadt, Lisowski – Marczak, Obst, Kowalczewski, Samek, Sowiński, Maćkowiak, Zioła.
Stilon Prosupport Gorzów: Łodej – Nidecki, Majerczyk, Ograbek, Taranenko, Kurlapski, Maliszewski (C), Kaniewski, F. Wiśniewski, Łaźniowski, Surmaj – Bukowski, Świerczyński, G. Wiśniewski, Sawiak, Koszuta, Kalinowski.