Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘLubuski PP: Lechia z podwójnym awansem do 1/8 finału

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2020-10-07 17:42

Obie drużyny Lechii Zielona Góra pewnie przeszły przez szczebel okręgowy Pucharu Polski. Dziś Lechia II Zielona Góra pokonała na wyjeździe Kado Górzyn 4:0. Pierwszy zespół natomiast bez gry awansował do kolejnej rundy.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Pierwsza drużyna Lechii miała dziś się mierzyć ze Sprotavią Szprotawa. Z powodu kontuzji zespół z „okręgówki” nie był jednak w stanie skompletować kadry na to spotkanie i dogadał się z III-ligowcem w sprawie przełożenia tej potyczki na początek wiosny. Niestety na taki ruch nie wyraził zgody Lubuski Związek Piłki Nożnej, przez co zielonogórzanie walkowerem awansowali do 1/8 finału.

Zgodnie z planem natomiast na murawę wybiegli dziś piłkarze drugiej drużyny Lechii. Podopieczni Macieja Góreckiego w Górzynie grali z miejscowym Kado. I choć w pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis, to po przerwie ekipa z Winnego Grodu otworzyła worek z golami. Pierwszy z nich trafił w 61. minucie na konto Jana Zioły, który skorzystał ze świetnego podania Adriana Topolskiego. 20 minut później „Topol” sam wpisał się na listę strzelców, dając sygnał do powiększenia prowadzenia. W jego ślady poszli w końcówce spotkania Szymon Waszkowiak i Patryk Jasiak, dzięki czemu Lechia II wyjechała z Górzyna z dorobkiem 4 trafień.

Puchar Polski na szczeblu okręgowym, 4. runda: Kado Górzyn – Lechia II Zielona Góra 0:4 (0:0)
0:1 Jan Zioła 61’
0:2 Adrian Topolski 80’
0:3 Szymon Waszkowiak 85’
0:4 Patryk Jasiak 90’

Skład Lechii II: Sieracki – Obst, Dąbrowski, Łyczko (C), Samek, Sowiński, Brzeźniak, Bednarz, Zientarski, Zioła, Lisowski – Marczak, Judkowiak, Ławecki, Jasiak, Jasiński, Waszkowiak, Topolski.


5

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności