Lechia blisko wygranej we Wrocławiu

2020-10-18 17:21

W ramach 13. kolejki III ligi Lechia Zielona Góra udała się do Wrocławia na starcie z liderującą Ślęzą. Podopieczni Andrzeja Sawickiego mieli szansę pokonać osłabionego lidera, ale muszą zadowolić się remisem.

Lechia jechała do stolicy Dolnego Śląska podbudowana ostatnimi wynikami (10 punktów w 4 meczach). Ponadto gospodarze przystąpili do spotkania osłabieni brakiem kilku kluczowych graczy. Mimo to, Ślęza zanotowała wręcz wymarzone wejście w mecz. Już w pierwszej akcji dnia Mikołaj Wawrzyniak zdołał niepozornym strzałem dość niespodziewanie pokonać Wojciecha Fabisiaka.

Lechia próbowała odgryźć się miejscowym, ale Ci z początku dobrze się bronili. Zmieniło się to po 11. minucie, w której drugą żółtą kartkę za drugi z rzędu faul na Szymonie Kobusińskim obejrzał Maciej Tomaszewski. Ten incydent jakby podciął skrzydła wrocławianom, którzy cofnęli się do defensywy. Wtedy właśnie przeważać na boisku zaczęli piłkarze z Grodu Bachusa.

Wyrównanie przyszło dość szybko, bo już w 23. minucie. Wówczas zakotłowało się w polu karnym Ślęzy, po czym piłkę do własnej siatki skierował Hubert Muszyński. Chcący pójść za ciosem zielonogórzanie coraz bardziej napierali na defensywę miejscowych, ale do przerwy utrzymał się remis.

Po zmianie stron ponownie na boisku dominowała Lechia, ale również i tym razem niewiele z tego wynikało. Mimo większego posiadania piłki, podopieczni Andrzeja Sawickiego nie byli w stanie pokonać Kaisa Al-Aniego. Taki stan utrzymał się już do końca spotkania, choć im bliżej ostatniego gwizdka, tym miejscowi coraz odważniej wychodzili z własnej połowy. Oni jednak również nie znaleźli drogi do bramki, przez co remis 1:1 stał się faktem.

III liga, 13. kolejka: Ślęza Wrocław – KS Lechia Zielona Góra 1:1 (1:1)
1:0 Mikołaj Wawrzyniak 1’
1:1 Hubert Muszyński (samobójcza) 23’

Ślęza Wrocław: Al-Ani – Kotyla, Szydziak, Bialik, Dyr, Olejniczak, Stępień, Wawrzyniak, Muszyński, Tomaszewski, Kluzek – Adamczyk, Diduszko, Traczyk, Telatyński, Bohdanowicz.
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Babij, Ostrowski, Żukowski, Kaczmarczyk, Ekwueme, Król, Małecki, Wieczorek, Konieczny, Kobusiński – Budzyński, Athenstadt, Mycan, Stachurski, Czarnecki, Łokietek, Maćkowiak.