Dwa karne + „Topol” = recepta na Odrę

2020-10-31 17:33

Groźny beniaminek z Nietkowa odprawiony z kwitkiem z Sulechowskiej. Lechia II Zielona Góra pokonała dziś Odrę 3:0.

Końcowy wynik wykrystalizował się już w pierwszej połowie spotkania. Zaledwie 3 minuty po początkowym gwizdku faulowany w polu karnym gości był Jan Zioła, dzięki czemu do rzutu karnego podszedł Karol Łyczko. Niezawodny obrońca wykorzystał „jedenastkę”, dając Lechii prowadzenie. Pół godziny później znów nieprzepisowo zatrzymywany był Zioła i tym samym drugi gol z „wapna” podwyższył prowadzenie zielonogórzan.

Końcowy rezultat ustanowił już w 44. minucie Adrian Topolski, wykorzystując podanie… Jana Zioły. Młody zawodnik przyczynił się zatem do wszystkich trzech bramek dla zielonogórskiego zespołu.

Wygrana 3:0 jest drugim z rzędu triumfem podopiecznych Macieja Góreckiego, dzięki czemu wspięli się oni na 8. lokatę w tabeli JAKO IV Ligi. W przyszłym tygodniu rezerwy Lechii na wyjeździe zmierzą się z Czarnymi Browar Witnica.

JAKO IV Liga, 15. kolejka: Lechia II Zielona Góra – Odra Nietków 3:0 (3:0)
1:0 Karol Łyczko 3’ (rzut karny)
2:0 Karol Łyczko 31’ (rzut karny)
3:0 Adrian Topolski 44’

Lechia II Zielona Góra: Marczak – Żukowski, Łyczko, Olejniczak (C), Konieczny, Brzeźniak, Sowiński, Topolski, Zioła, Lisowski, Bartczak – Sieracki, Obst, Kocik, Jasiak, Jasiński, Ławecki, Waszkowiak.