Porażka w Witnicy po strzelaninie w pierwszej połowie

2020-11-07 15:10

W ramach 16. kolejki JAKO IV Ligi Lechia II Zielona Góra udała się na teren beniaminka z Witnicy. Niestety po ofensywnym meczu zielonogórzanie ulegli Czarnym Browar 2:3.

Worek z bramkami na boisku w Witnicy otworzył się już w 2. minucie pojedynku. Wówczas gospodarze wyszli na prowadzenie, a nie był to pierwszy raz, kiedy Lechia II traci bramkę tuż po pierwszym gwizdku. Na szczęście podopieczni Macieja Góreckiego zrewanżowali się pół godziny później, gdy wyrównał Krzysztof Staśkiewicz.

Ten fragment gry był zresztą bardzo intensywny, bowiem miejscowi odgryźli się już 2 minuty później. Również i na to piłkarze z Grodu Bachusa znaleźli odpowiedź. W 40. minucie świetnym podaniem po akcji Macieja Brzeźniaka popisał się Karol Łyczko, po czym Jan Zioła strzelił głową na 2:2.

W drugiej odsłonie obejrzeliśmy już znacznie mniej bramek, a o końcowym wyniku przesądziła jedna bramka Czarnych, którą zdobyli oni w 66. minucie. Wówczas właśnie ustanowili końcowy rezultat na 3:2.

Dzięki tej wygranej zespół z Witnicy utrzymał miejsce w górnej części tabeli JAKO IV Ligi, a zielonogórzanie zanotowali 7. porażkę w sezonie. Kolejny mecz Lechii II zostanie rozegrany w najbliższą środę na stadionie przy ul. Sulechowskiej. Rywalem zielonogórzan będzie Ilanka Rzepin.

JAKO IV Liga, 16. kolejka: Czarni Browar Witnica – Lechia II Zielona Góra 3:2 (2:2)
Bramki dla Lechii II: Krzysztof Staśkiewicz, Jan Zioła.

Skład Lechii II: Marczak – Łyczko, Wieczorek, Olejniczak (C), Staśkiewicz, Brzeźniak, Sowiński, Topolski, Zioła, Lisowski, Bartczak – Sieracki, Obst, Kocik, Jasiak, Jasiński, Maćkowiak, Waszkowiak.