Przełamanie w Gaci! Lechia z pierwszą wygraną od miesiąca

2020-11-07 16:26

Po trzech meczach bez zwycięstwa Lechia Zielona Góra przywozi 3 punkty z dolnośląskiej Gaci. III-ligowiec z Winnego Grodu pokonał miejscową Foto-Higienę 4:3.

Faworytem sobotniego starcia była Lechia, która plasowała się na 11. lokacie w tabeli, podczas gdy gospodarze okupowali strefę spadkową. Zgodnie z przewidywaniami to zielonogórzanie otworzyli wynik w 29. minucie za sprawą gola Mariusza Kaczmarczyka. Kwadrans później z rzutu karnego podwyższył Szymon Kobusiński, ale miejscowi zdołali jeszcze odpowiedzieć w doliczonym czasie pierwszej połowy. Przez to na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 2:1 dla zielonogórzan.

Po zmianie stron podopieczni Andrzeja Sawickiego szybko naprawili szkody wyrządzone przez straconą bramkę „do szatni” i już w 48. minucie prowadzili 3:1 po trafieniu Bartosza Koniecznego. Pół godziny później na 4:1 strzelił Szymon Kobusiński i wydawało się, że wynik jest już przesądzony. Piłkarze z Gaci zdołali jednak jeszcze postraszyć ekipę z Winnego Grodu, doprowadzając do rezultatu 3:4 w doliczonym czasie gry, ale Lechia zdołała utrzymać 3 „oczka”.

III liga, 16. kolejka: Foto-Higiena Błyskawica Gać – KS Lechia Zielona Góra 3:4 (1:2)
Bramki dla Lechii: Szymon Kobusiński 2, Mariusz Kaczmarczyk, Bartosz Konieczny.

Skład Lechii: Fabisiak – Górski, Małecki, Garguła (C), Konieczny, Kaczmarczyk, Budziński, Babij, Kobusiński, Król, Ekwueme – Budzyński, Ostrowski, Żukowski, Łokietek, Stachurski, Czarnecki, Mycan.