Goście z Petersburga rządzili w hali CRS! Porażka Zastalu z liderem Ligi VTB

2020-11-08 20:54

W niedzielny wieczór Zastal Enea BC Zielona Góra zmierzył się na własnym obiekcie z Zenitem Sankt-Petersburg. Rosjanie bez większych trudności zwyciężyli 94:74.

W niedzielę w hali CRS stawił się niełatwy przeciwnik. Zenit jest aktualnie jedynym niepokonanym zespołem w Lidze VTB, zajmując jednocześnie fotel lidera tabeli. Co więcej, Zastal mierzył się już w tym sezonie z ekipą z Sankt-Petersburga. Pod koniec września koszykarze z Winnego Grodu ulegli Zenitowi 74:83. Dzisiaj nadarzyła się okazja do rewanżu we własnej hali.

Mecz rozpoczął się jednak od dominacji drużyny przyjezdnej. Już po ponad 3 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 3:10. Goście błyskawicznie się rozkręcili, a Zastal początkowo odpowiedział tylko jedną trójką oraz sporą liczbą niecelnych rzutów. Po chwili gospodarze zdołali się przebudzić, ale Zenit z powodzeniem narzucił już swoje tempo gry.

Niemal 10 punktów straty zielonogórzan przed drugą kwartą nie napawało optymizmem. Tak samo jak notorycznie przegrywane zbiórki oraz popełniane proste błędy. Przez to drużyna z Rosji szybko uciekła na dwucyfrową przewagę i non-stop powstrzymywała zapędy Zastalu do odrabiania strat. Na półmetku pojedynku mieliśmy więc rezultat 53:38 na korzyść zespołu z Petersburga.

Niestety po przerwie sytuacja zawodników z Grodu Bachusa nie poprawiła się. Rosjanie kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając podopiecznym Žana Tabaka na groźniejsze zrywy. I chociaż wówczas Zastal dotrzymywał nawet kroku rywalowi, to było to za mało, by zniwelować nawet część strat. Dopiero na początku ostatniej kwarty coś ruszyło się w zielonogórskim zespole, ale przyjezdni szybko „spacyfikowali” gospodarzy. Ostatecznie po 40 minutach Zenit mógł cieszyć się z triumfu 94:74.

VTB United League: Zastal Enea BC Zielona Góra – Zenit Sankt-Petersburg 74:94 (14:23, 24:30, 20:22, 16:19)
Zastal Enea BC Zielona Góra: Lundberg 10, Williams 7, Marcel Ponitka 5, Reynolds 0, Groselle 23 – Richard 13, Porada, Traczyk, Put 4, Berzins 12, Koszarek 0.
Zenit Sankt-Petersburg: Pangos 8, Fridzon 2, Thomas 10, Mateusz Ponitka 10, Gudaitis 20 – Zacharow 0, Wolchin 5, Baron 14, Chwostow 5, Truszkin 3, Zubkow 8, Poythress 9.