Polpharma walczyła, ale Zastal znów zwycięski

2020-11-12 10:52

W środowy wieczór koszykarzy Zastalu Enea BC Zielona Góra czekał wyjazd do Starogardu Gdańskiego. Okupująca dolne rejony tabeli Polpharma długo stawiała się zielonogórzanom, ale pękła w ostatniej kwarcie.

Już w pierwszej odsłonie meczu ekipa Žana Tabaka zdołała nieco odskoczyć gospodarzom, ale ci nie pozwolili na przewagę większą niż 12 punktów. Długo różnica pomiędzy zespołami oscylowała właśnie w tej granicy, aż w trzeciej kwarcie miejscowi rzucili się do odrabiania strat. Zdołali oni nawet na chwilę objąć prowadzenie, ale Zastal szybko naprawił sytuację i w ostatniej partii dopiął swego, drastycznie odjeżdżając rywalowi.

To 9. wygrana lubuskiego zespołu w obecnej kampanii Energa Basket Ligi. Już w sobotę z kolei do Winnego Grodu przyjedzie UNICS Kazań.

Energa Basket Liga, 13. kolejka: Polpharma Starogard Gdański – Zastal Enea BC Zielona Góra 77:103 (16:24, 22:23, 22:27, 17:29)
Polpharma Starogard Gdański: Washington 11, Olisemeka 11, Haney 12, Allen 19, Surmacz 5 – Furstinger 6, Jarecki 9, Kowalczyk 2, Walda 2, Urbański 0, Itrich 0, Chorab 0.
Zastal Enea BC Zielona Góra: Richard 20, Lundberg 18, Williams 10, Reynolds 12, Groselle 12 – Porada, Traczyk 3, Dereziński, Ponitka, Put 4, Freimanis 14, Koszarek 10.