Ligi niższe: zielonogórzanie bez porażek na koniec jesieni

2020-11-12 12:26

Zakończyła się runda jesienna w większości niższych klas rozgrywkowych. W święto niepodległości swoje ostatnie mecze rozegrały Zorza, Drzonkowianka, Chynowianka, Ikar oraz Sparta.

Zaczynamy od spotkania w Przyborowie, gdzie osłabiona z powodu żółtych kartek Zorza mierzyła się z również wybrakowaną Pogonią. Jako pierwsi gola zainkasowali gospodarze, bowiem już w 10. minucie prowadzenie dał im Paweł Otulak. Wynik na 1:1 ustalił jeszcze przed przerwą Tomir Kijowski, a po zmianie stron ataki zielonogórzan nie przyniosły już żadnego rezultatu. Dzięki temu remisowi zespół z zielonogórskiej Ochli zakończył rundę jesienną na fotelu wicelidera JAKO Klasy Okręgowej, mając w dorobku 39 „oczek” – tyle samo co sąsiedni Budowlani Lubsko, Promień Żary i ŁKS Łęknica.

JAKO Klasa Okręgowa, 17. kolejka: Pogoń Przyborów – Zorza Ochla 1:1 (1:1)
1:0 Paweł Otulak 10’
1:1 Tomir Kijowski 40’

Takie samo rozstrzygnięcie padło na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie Chynowianka podejmowała Kado Górzyn. Tam jednak to ekipa z Winnego Grodu prowadziła od 60. minuty, ale 20 minut później rywale wyrównali. Tym samym również drużyna z Chynowa zakończyła jesień remisem, który dał jej 12. miejsce na koniec rundy.

JAKO Klasa Okręgowa, 17. kolejka: Chynowianka Zielona Góra – LZS Kado Górzyn 1:1 (0:0)
1:0 Paweł Kotarski 60’
1:1 Patryk Poprawski 80’

Okazały triumf odniosła wczoraj natomiast Drzonkowianka, która na własnym terenie zagrała z sąsiadującym w tabeli Lechem Sulechów. Po kwadransie spotkania gospodarze prowadzili 1:0 za sprawą trafienia Tomasza Nowińskiego, ale goście doprowadzili do remisu już 3 minuty później. Mimo to na przerwę zielonogórzanie schodzili z wynikiem 4:1, bowiem klasycznym hattrickiem w pierwszej połowie popisał się Roberto Piantini. Po zmianie stron ekipa z Kisielina już tylko dobiła drużynę przyjezdną, ostatecznie wygrywając 7:1. Zimę spędzi ona na 14. lokacie w ligowej klasyfikacji.

JAKO Klasa Okręgowa, 17. kolejka: Drzonkowianka PKM Zachód Racula – Lech Sulechów 7:1 (4:1)
7:1 Bartosz Falów 86’

Przenieśmy się teraz do A-klasy, gdzie Ikar Zawada aż 7:0 pokonał Błękitnych Zabłocie, wyraźnie odskakując rywalowi w drugiej odsłonie spotkania. Zespół z północy Winnego Grodu wskoczył tym samym na 6. lokatę w tabeli, ale w grupie II została jeszcze do rozegrania jedna kolejka, w której Ikar będzie pauzować. Pozycja ta może się zatem nieznacznie zmienić, ale wiadomo już, że będzie to miejsce w środku ligowej klasyfikacji.

Klasa A, 14. kolejka: Ikar Zawada – Błękitni Zabłocie 7:0 (2:0)
7:0 Patryk Ślęczkowski 88’

Rundę jesienną III grupa A-klasy zakończyła natomiast już w ubiegły weekend. Wówczas w ostatnim meczu w tym roku Sparta Łężyca wywiozła wygraną 3:2 z Lubięcina i została wiceliderem tabeli.

Klasa A, 13. kolejka: Błękitni Lubięcin – Sparta Łężyca 2:3 (0:1)
0:1 Mateusz Czarny 16’
0:2 Mateusz Czarny 57’
1:2 Przemysław Kowalczyk 65’
1:3 Kamil Jasiński 67’
2:3 Karol Bartyzel 80’