Lechia na zero z tyłu po raz pierwszy w tym roku

2020-11-14 17:06

Niemalże rok temu Lechia Zielona Góra po raz ostatni zagrała na zero z tyłu w meczu ligowym. Dziś jednak III-ligowcy z Winnego Grodu przełamali ten niechlubny wynik, pokonując u siebie Rekord Bielsko-Biała 1:0.

Spotkanie, a zwłaszcza pierwsza połowa, pod względem sportowym nie stało na zbyt wysokim poziomie. Gra była często przerywana, ale za to nie można mówić o braku wyrównanej walki z obu stron. Przed przerwą to Rekord nieznacznie przeważał na murawie, ale po zmianie stron Lechia zaczęła coraz groźniej zbliżać się do bramki gości.

Przełom nastąpił w 53. minucie. Wówczas po błędzie obrońcy z Bielska-Białej piłkę przechwycił na lewym skrzydle Sebastian Górski. Dośrodkował on w kierunku Artura Małeckiego, ale ten nie zdołał czysto uderzyć. Futbolówka spadła po jego strzale pod nogi Przemysława Mycana, który z niewielkiej odległości pokonał golkipera Rekordu.

Jak się później okazało, akcja ta zaważyła na losach meczu, bowiem żadnej z drużyn nie udało się już umieścić piłki w siatce. Bliski był tego w 90. minucie Krzysztof Staśkiewicz, ale nieczysto uderzył z bliska po świetnym, płaskim dośrodkowaniu Sebastiana Górskiego. Tym samym zielonogórzanie skromnie, ale po dobrym występie wygrali z groźnym Rekordem.

Po niemal wszystkich meczach 17. kolejki III ligi podopieczni Andrzeja Sawickiego wskoczyli na 6. lokatę w tabeli. Za tydzień czeka ich natomiast ostatni wyjazd tej jesieni – w przyszłą niedzielę ich rywalem będzie przedostatnia w klasyfikacji Polonia Nysa.

III liga, 17. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – BTS Rekord Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
1:0 Przemysław Mycan 53’

KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Górski, Małecki, Garguła (C), Konieczny, Budziński, Mycan, Babij, Król, Ekwueme – Budzyński, Żukowski, Łokietek, Staśkiewicz, Stachurski, Czarnecki, Wieczorek.
BTS Rekord Bielsko-Biała: Szumera – Mączka, Rucki (C), Madzia, Szymański, Sobik, Waliczek, Guzdek, Iwanek, Kowalczyk, Czaicki – Grabowski, Wyroba, Wróblewski, Mucha, Ciućka, Kamionka.

Mecz sędziowali: Paweł Kucharczyk – Damian Nowak, Jakub Dmuch (Dolnośląski ZPN).